siniat
4
(1)

Dekorowanie światłem – trend w aranżacji wnętrz

Coraz częściej pomieszczenia użyteczności publicznej, typu sale restauracyjne, sale weselne, sale konferencyjne dekorowane są światłem.

siniatNa rynku działają specjalne firmy projektowe, które profesjonalnie zajmują się rozplanowaniem położenia światła w pomieszczeniu, a także montażem niezbędnych elementów oświetleniowych, a nawet demontażem po zakończeniu imprezy.

Efekt wizualny, jaki można uzyskać dzięki kolorowym światełkom, naprawdę jest niesamowity i robi ogromne wrażenie. Decydując się na skorzystanie z tego rozwiązania należy jednak pamiętać, aby zachować umiar. Czyli wybrać 2-3 przewodnie kolory, które ozdobią przestrzeń i w zależności od charakteru spotkania – zdecydować się wyłącznie na punktowe światełka lub przechodzące przez całą szerokości sali, na wzór promieni laserowych.

Dekorowanie kontra wygląd ścian

Aby dekoracja światłem spełniła swoją rolę, to oprócz instalacji niezbędnych przewodów i świateł ważny jest stan powierzchni ścian, na które promienie będą padały.

Pamiętamy o tym, że światło potrafi ujawnić wszelkie zarysowania i zabrudzenia na ścianie, czyli wszystko to, czego widownia czy goście nie powinni widzieć. Dlatego zanim zdecydujemy się na taką dekorację powinniśmy sprawdzić stan powierzchni. I jeśli budzą one naszą wątpliwość – odświeżyć je i nadać gładkiej struktury.

Pomocna w tym na pewno będzie szpachlowa gładź gipsowa. Gładź gipsowa nadaje się do aplikacji ręcznej jak i mechanicznej. Ręczna zalecana jest przede wszystkim w pomieszczeniach o mniejszym rozmiarze, ale w sytuacji, kiedy pracujemy w ogromnej sali konferencyjnej radzi się zastosować aplikację mechaniczną.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Posadzki winylowe - innowacyjne wzornictwo i …recykling? To możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here