Wykończenie mieszkania
0
()

Po zakupie mieszkania nowego właściciela czeka jeszcze długa droga, aby przygotować je do zamieszkania. Zarówno przygotowanie go pod wynajem, jak również jako nasze nowe mieszkanie, będzie wymagało bardzo dużego wkładu nie tylko pieniężnego, ale także energii i wielu godzin poświęconych na przygotowanie projektu, znalezienie odpowiednich elementów wyposażenia czy wykwalifikowanych fachowców. Rynek jednak po raz kolejny wychodzi do nas z pomocną dłonią i oferuje szybkie rozwiązanie tego problemu.

System gospodarczy czy firma wykończeniowa?

Właściciele, którzy na własną rękę próbują wykończyć mieszkanie, zawsze borykają się z trudnościami, stresem i dużą presją czasu. Nie wszystkim starcza sił i umiejętności, żeby urządzić mieszkanie samodzielnie. Wiele osób decyduje się jednak na samodzielne wykończenie mieszkania, gdyż uważają ten właśnie sposób za dużo tańszy. W rzeczywistości, urządzanie wnętrza systemem gospodarczym pozwala zaoszczędzić około 20% budżetu. Jeśli jednak doliczymy do kosztów nasz własny czas i pracę, którą przeznaczymy na opracowanie projektu, znalezienie właściwych produktów, robienie zakupów i co najważniejsze znalezienie sprawdzonych fachowców to oszczędność nie będzie już taka imponująca. Może zatem warto rozważyć współpracę z firmą wykończeniową i skorzystać z ich doświadczenia? Oto kilka argumentów przemawiających za tym wygodnym rozwiązaniem.

Problem w oszacowaniu kosztów inwestycji

Pierwszym problemem, z jakim można spotkać się podczas wykańczania mieszkania na własną rękę jest kwestia oszacowania jego całkowitych kosztów. Osoby, które nie mają w tej dziedzinie doświadczenia często swoją wiedzę opierają na tym, co przeczytają w internecie lub na opinii znajomych. Wiedza taka jest jednak bardzo ogólna i nie do końca daje możliwość ustalenia budżetu niezbędnego do wykończenia nieruchomości. Niedoświadczeni inwestorzy często wpisują do kosztorysu tylko cenę danego produktu, zapominając o kosztach dostawy, zorganizowaniu transportu, wniesienia towaru na teren inwestycji czy jego montażu. Warto zaplanować wszystko od początku do końca, inaczej może się zdarzyć, że kierowca, który wiezie do nas 100m2 gresu zostawi nam przesyłkę na parkingu, albo przed klatką schodową. Trzeba pamiętać, że taka przesyłka może ważyć około tony i sami możemy mieć duży problem z jej wniesieniem.

  Izolacja cieplna budynku - jakie materiały wybrać?

Terminy i kolejność zamówień

Musimy pamiętać, że samodzielne wykańczanie wnętrz wymaga od nas bardzo szczegółowego planowania i często pracy na cały etat. Trudno samemu dopilnować terminów realizacji zamówień i właściwej kolejności dostaw towaru. Szczególnie wtedy, gdy większość elementów wykończenia zamawiamy indywidualnie i na wymiar. Na niektóre z nich, jak np. na kuchnię, trzeba czekać nawet około 2 miesięcy, na importowane płytki około miesiąca, a na drewniane podłogi w wymarzonym odcieniu około 6 tygodni. Na szczęście firma wykończeniowa dopilnuje planowego dostarczenia wszystkich materiałów na teren inwestycji, tak, aby np. kanapa zajmująca centralną część salonu przyjechała już w momencie, w którym ułożona jest podłoga i pomalowane ściany.

Dodatkowe koszty i nieprzewidziane sytuacje

Podczas remontu zazwyczaj pojawiają się sytuacje trudne do przewidzenia dla osoby niedoświadczonej, a które mają znaczny wpływ na finalny koszt wykończenia. W zasadzie można przyjąć, że zdarzają się one wszystkim inwestorom. Dotyczy to w szczególności zmian w projekcie, które muszą zostać zatwierdzone przez konstruktora lub architekta. Do tego typu prac zaliczają się zmiany w już położonych instalacjach, przeprojektowanie pierwotnego przeznaczenia pomieszczenia, wyburzenie istniejących ścian czy zmiany, które wymuszają zmiany wyglądu elewacji. Poprzez podpisanie umowy z firmą wykończeniową inwestor zdejmuje z siebie niebezpieczeństwo wystąpienia wielu nieprzewidzianych prac i związanych z nimi kosztów, ponieważ większość z nich zostanie wychwycona i omówiona już na etapie projektowania wnętrza.

Nie masz pomysłu jak wykończyć mieszkanie? Zaufaj ekspertom!

Jak widać, droga od kupna mieszkania do jego wyposażenia jest często kręta i wyboista i to całkiem zrozumiałe, że nie wszyscy są w stanie samodzielnie przejść przez ten proces. Właśnie dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie zlecenie tego zadania ekspertom. Na rynku istnieją firmy, które oferują usługę, jaką jest wykończenie mieszkania pod klucz. Warszawska firma Deconova oferuje pomoc nie tylko w zakresie prac budowlanych, ale też w projektowania wnętrz, zakup materiałów budowlanych i dostarczenie sprzętu agd. Wykańczanie mieszkań pod klucz to nie tych ich praca, ale też pasja.

  Praktyczny i stylowy kamień elewacyjny

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz?

Wielu z nas z chęcią oddałoby swoje nowie mieszkanie w ręce ekspertów. Właściciele mieszkań uważają, że z usług takich firm z pewnością korzystają jedynie deweloperzy lub osoby majętne. Nic bardziej mylnego! Dzięki trzem pakietom klient może dostosować rodzaj prac i klasę materiałów do własnych potrzeb i zasobności portfela.

W pakiecie Classic firmy Deconova ceny zaczynają się już od 590 zł brutto za metr kwadratowy.

W pakiecie Medium za metr zapłacimy już od 950 zł brutto.

Z kolei w najbardziej ekskluzywnym pakiecie 1450 zł brutto za metr kwadratowy.

Na jakie usługi może liczyć klient?

Firmy, które mają w swojej ofercie urządzanie wnętrz, specjalizują się w wykańczaniu mieszkań pod klucz. Oznacza to, że już tego samego dnia po opuszczeniu przez ekipę remontową mieszkania klient będzie mógł spokojnie się wprowadzić – dotyczy to oczywiście pakietu Medium i Avangarde. W skład pakietu, w zależności od ceny za metr kwadratowy, wchodzą m.in.: prace budowlane, własne dostawy materiałów, ceramika łazienkowa, biały montaż, drzwi wewnątrzlokalowe, podłoga – panele, deska warstwowa, parkiet, meble kuchenne, szafa na wymiar w holu oraz sprzęty AGD.

Niekwestionowaną zaletą współpracy z firmą wykończeniową jest również usługa wykonywania wizualizacji projektu. Dzięki temu jeszcze na etapie stanu surowego będziemy mogli zobaczyć, jak finalnie będzie wyglądało nasze mieszkanie.

Firmy wykończeniowe przywiązują dużą wagę do jakości obsługi klienta. Właśnie dlatego w ofercie firmy znajduje się nie tylko urządzanie wnętrz, ale również usługa „odbioru mieszkania”, która pozwala wyłapać i usunąć wszelkie „usterki”, zanim mieszkanie trafi w ręce inwestora.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!