Farby do drewna
5
(1)

Drewno zabezpieczone odwdzięczy się pięknem i trwałością

Niestety, choć drewno prezentuje się szlachetnie i oryginalnie, to niezabezpieczone szybko zacznie butwieć i gnić. Dotyczy to wszystkich gatunków drewna, które w zewnętrznych warunkach są skazane na degradację. Nie stanie się tak, jeśli zabezpieczymy je odpowiednią powłoką do drewna.

Spośród bogatej rynkowej oferty ciężko się rozeznać, zwłaszcza jak pierwszy raz dokonujemy takiego zakupu. Musimy więc dokładnie wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę, ażeby farba do drewna na zewnątrz spełniła doskonale swoje zadanie, chroniąc ten szlachetny materiał przed powolnym, ale konsekwentnym obumieraniem.

Jakie zagrożenia czyhają na drewno?

Dobra farba do drewna powinna ochraniać fasady budynków oraz inne elementy z drewna różnych klas. Najważniejsze zadania to zabezpieczenie drewna przed zagrożeniami różnego rodzaju – wyróżniamy abiotyczne i biotyczne. Te pierwsze, określane też jako atmosferyczne to oczywiście czynniki natury fizykochemicznej, a więc wszelkie opady (śnieg, deszcz), ale i promieniowanie UV, zmiany temperatury, wiatr itd.

Drugie biotyczne to zagrożenia biologiczne, czyli bakterie, rośliny i grzyby przyczyniające się do niszczenia drewna. To poważne zagrożenia, więc jeśli nie zainwestujemy w porządną farbę zewnętrzną do drewna, możemy być pewni, że zaczną działać na ten materiał, pozbawiając go naturalnego piękna i trwałości.

Poszukując odpowiedniej farby do malowania drewna na zewnątrz, polecamy sklep znajdujący się pod adresem: https://www.pigmentologia.pl/oferta/farby/farba-do-drewna. Znajdą tu Państwo różne rodzaje farb: ekologicznych farb do drewna, farb do parkietów znanych producentów (np. Beckers), a wszystkie dostępne w różnych odcieniach. Są dostępne zarówno białe farby do drewna, jak i kolorowe, bardziej połyskujące i matowe.

  Tanie rolety to nie zawsze dobry pomysł. Wiesz, dlaczego?

Wybieramy farbę do drewna na zewnątrz – na co koniecznie zwrócić uwagę?

Jest wiele czynników, które decydują o tym, czy wybrana przez nas farba do drewna spisze się, jak należy. To przede wszystkim jej poziom wodoszczelności – musi być w 100% odporna na wodę, dzięki czemu drewno zawsze pozostaje całkowicie suche. Istotne jest również, aby emulsja była maksymalna elastyczna, gdyż zapobiega to pękaniu, łuszczeniu oraz wybrzuszeniu. Inna ważna cecha to paroprzepuszczalność, co sprawia, że drewno może cały czas “oddychać”.

Oczywiście, nieocenione jest też, aby farba do drewna na zewnątrz była bardzo odporna na warunki atmosferyczne, chroniąc materiał przed wszelkimi opadami. Do tej grupy zaliczamy też promieniowanie UV, wahania temperatury, wiatr itp. Oceńmy, czy preparat radzi sobie z innymi zanieczyszczeniami, jest łatwy w aplikacji, dobrze kryje i posiada atesty higieniczne potwierdzające, że mamy do czynienia z profesjonalnym produktem.

Taka farba do drewna na zewnątrz zagwarantuje zdecydowanie dłuższą żywotność różnych konstrukcji i elementów ogrodowych, przyczyniając się do tego, że będzie on prezentował się wyjątkowo ładnie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here