Zobacz jak biokominek w sypialni nadaje wnętrzu ciepła i nastrojowego klimatu.
5
(5)

Biokominek a kominek w sypialni

Można je zamontować wszędzie, niezależnie czy mieszkacie w mieszkaniu w bloku, domu czy apartamencie. Nie wymagają podłączenia do komina, dlatego mogą wprowadzić przytulność, ciepło i klimat to każdego salonu czy sypialni.

Biokominki to świetna alternatywa dla osób które nie mają możliwości na tradycyjny kominek w swoich mieszkaniach. Obecnie wybór biokominków jest ogromny, możemy je dopasować do każdego wnętrza- nowoczesnego, stylizowanego czy klasycznego. Wybieramy wśród wiszących, meblowych, wolnostojących czy do zabudowy. Formy i kształty biokominków są różnorodne, wszystko zależy od efektu jaki chcemy uzyskać.

Oprócz tego że są one eleganckim i wyjątkowym elementem wyposażenia wnętrzameblem w sypialni, który dostarcza nam również ciepła. Mogą być dodatkiem i uzupełnieniem do tradycyjnego ogrzewania domu. Nie potrzebują również prądu, a na dodatek dają nam prawdziwy ogień. Wytwarzany jest on dzięki specjalnemu paliwu, które nie zawiera substancji szkodliwych dla człowieka. Jest więc to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie dla każdego.

Biokominek w sypialni – aranżacje

Błyszcząca zabudowa, w której umieszczony został wielki -z trzema paleniskami biokominek o stalowej ramie to propozycja dla nastrojowej i ekstrawaganckiej aranżacji sypialni.

Biokominek ten można montować na dwa sposoby wieszając go bezpośrednio na ścianie, przy użyciu otworów znajdujących się w tylnej ścianie biokominka lub montując we wnęce lub na specjalnie zbudowanym do tego celu elemencie dekoracyjnym wystającym ze ściany. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać bardziej realistyczne wrażenie ognia.

Biokominki spalają bioetanol, wydzielając jednocześnie parę wodną –  dzięki temu nie wysuszają powietrza jak tradycyjne grzejniki – wręcz przeciwnie nawilżają je. Dodatkowo cała energia powstała w wyniku spalania –oddawana jest otoczeniu. Do pracy biokominka potrzebny jest jednak tlen, dlatego warto zadbać o prawidłową wentylację pomieszczenia lub rozszczelnienie okien. 

Biokominek to przytulność i komfort w sypialni

Przytulności sypialni inspirowanej angielskimi wnętrzami dodał satynowy biokominek. Jego obudowa udekorowana została białymi płytkami przypominającymi stare kafle. To niewielkich rozmiarów, prosty biokominek który również można powiesić bezpośrednio na ścianie, lub zamontować we wnęce z własną obudową, która w tym wypadku pozwala uzyskać efekt tradycyjnego, stylizowanego kominka.

  Kominek czy biokominek - firma Kratki.pl radzi

Przytulności w nastrojowej sypialni w której króluje biel i akcenty złota, dodaje biokominek w złotej oprawie. Prosta forma, wręcz niewidoczna oprawa wiszącego biokominka jest świetnym akcentem w tej nowoczesnej sypialni. Zajmuje on o wiele mniej powierzchni niż tradycyjny kominek.

Romantyczna sypialnia w nowoczesnym stylu zyskała klimatu i ciepła dzięki zastosowaniu biokominka. Niewielkich rozmiarów biokominek o prostym i nowoczesnym wyglądzie z czarnej malowanej stali to idealne rozwiązanie do sypialni z charakterem.


Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 5

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here