Zobacz jak biokominek w sypialni nadaje wnętrzu ciepła i nastrojowego klimatu.
5
(6)

Biokominek a kominek w sypialni

Można je zamontować wszędzie, niezależnie czy mieszkacie w mieszkaniu w bloku, domu czy apartamencie. Nie wymagają podłączenia do komina, dlatego mogą wprowadzić przytulność, ciepło i klimat to każdego salonu czy sypialni.

Biokominki to świetna alternatywa dla osób które nie mają możliwości na tradycyjny kominek w swoich mieszkaniach. Obecnie wybór biokominków jest ogromny, możemy je dopasować do każdego wnętrza- nowoczesnego, stylizowanego czy klasycznego. Wybieramy wśród wiszących, meblowych, wolnostojących czy do zabudowy. Formy i kształty biokominków są różnorodne, wszystko zależy od efektu jaki chcemy uzyskać.

Oprócz tego że są one eleganckim i wyjątkowym elementem wyposażenia wnętrzameblem w sypialni, który dostarcza nam również ciepła. Mogą być dodatkiem i uzupełnieniem do tradycyjnego ogrzewania domu. Nie potrzebują również prądu, a na dodatek dają nam prawdziwy ogień. Wytwarzany jest on dzięki specjalnemu paliwu, które nie zawiera substancji szkodliwych dla człowieka. Jest więc to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie dla każdego.

Biokominek w sypialni – aranżacje

Błyszcząca zabudowa, w której umieszczony został wielki -z trzema paleniskami biokominek o stalowej ramie to propozycja dla nastrojowej i ekstrawaganckiej aranżacji sypialni.

Biokominek ten można montować na dwa sposoby wieszając go bezpośrednio na ścianie, przy użyciu otworów znajdujących się w tylnej ścianie biokominka lub montując we wnęce lub na specjalnie zbudowanym do tego celu elemencie dekoracyjnym wystającym ze ściany. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać bardziej realistyczne wrażenie ognia.

Biokominki spalają bioetanol, wydzielając jednocześnie parę wodną –  dzięki temu nie wysuszają powietrza jak tradycyjne grzejniki – wręcz przeciwnie nawilżają je. Dodatkowo cała energia powstała w wyniku spalania –oddawana jest otoczeniu. Do pracy biokominka potrzebny jest jednak tlen, dlatego warto zadbać o prawidłową wentylację pomieszczenia lub rozszczelnienie okien. 

Biokominek to przytulność i komfort w sypialni

Przytulności sypialni inspirowanej angielskimi wnętrzami dodał satynowy biokominek. Jego obudowa udekorowana została białymi płytkami przypominającymi stare kafle. To niewielkich rozmiarów, prosty biokominek który również można powiesić bezpośrednio na ścianie, lub zamontować we wnęce z własną obudową, która w tym wypadku pozwala uzyskać efekt tradycyjnego, stylizowanego kominka.

Przytulności w nastrojowej sypialni w której króluje biel i akcenty złota, dodaje biokominek w złotej oprawie. Prosta forma, wręcz niewidoczna oprawa wiszącego biokominka jest świetnym akcentem w tej nowoczesnej sypialni. Zajmuje on o wiele mniej powierzchni niż tradycyjny kominek.

Romantyczna sypialnia w nowoczesnym stylu zyskała klimatu i ciepła dzięki zastosowaniu biokominka. Niewielkich rozmiarów biokominek o prostym i nowoczesnym wyglądzie z czarnej malowanej stali to idealne rozwiązanie do sypialni z charakterem.


Biokominek do sypialni – dlaczego warto?

Biokominek to urządzenie, które korzysta z bezpiecznego i ekologicznego źródła zasilania, jakim jest bioetanol. Odpowiednio zainstalowany i obsługiwany biokominek będzie efektywnie ogrzewał sypialnię, dając ciepło, którego potrzebujemy w chłodne dni.

Warto wiedzieć, że biokominek nie wymaga instalacji kanału dymnego, dzięki czemu jego instalacja jest prosta i szybka. Komin nie jest więc potrzebny.

Biokominki wyróżniają się również designem. To nie jest zwykłe urządzenie, które odpala się w zimowe wieczory. Biokominek w sypialni to świetny sposób na stworzenie przytulnej i romantycznej atmosfery. Jest to idealne miejsce na relaks, czytanie książek, spędzanie czasu z partnerem albo podziwianie ognia.

Czy Biokominkiem można ogrzać pokój?

Tak, biokominek z powodzeniem ogrzeje pokój, w tym również sypialnię. Nie ma jednak możliwości ustawienia temperatury, na której biokominek będzie pracował. Osoby, które chcą używać biokominka jako głównego źródła ciepła, muszą pamiętać o zakupie odpowiedniej ilości bioetanolu i o częstym uzupełnianiu go.

Przy regularnym korzystaniu z biokominka należy więc liczyć się z dość wysokimi kosztami, wynikającymi z zakupu bioetanolu.

Czy opary z biokominka są szkodliwe?

Korzystając z biokominka, nie musimy martwić się negatywnym wpływem spalin na nasze zdrowie. Bioetanol, którym zasilany jest biokominek, w procesie spalania uwalnia jedynie para wodną oraz minimalną ilość CO2. Wszystko dzieje się w sposób naturalny i bezpieczny, nie będący zagrożeniem dla ludzi, zwierząt czy otoczenia.

Jak się gasi biokominek?

Gaszenie biokominka jest proste i bezpieczne, a przy tym wygodne – jednak warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim, nie należy gasić biokominka wodą czy wykorzystywać substancji innych niż bioetanol!

Aby skończyć korzystanie z biokominka, należy zastosować załączony w zestawie podajnik, który pozwoli na bezpieczne i łatwe zgaszenie ognia. Tylko wtedy jest to w 100% bezpieczne.

Podsumowanie

Biokominek w sypialni to dodatek, które łączy w sobie funkcjonalność i estetykę, a przy tym pozwala ocieplić sypialnię. Pozwala na stworzenie idealnej atmosfery i dodaje elegancji wnętrzu. Biokominek to także czyste i ekologiczne źródło ciepła, które nie wymaga skomplikowanej instalacji i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Jeśli zależy nam na stworzeniu wyjątkowego klimatu w naszej sypialni, biokominek bez wątpienia jest dobrym wyborem.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 6

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here