Rozwiązania do małej łazienki w bloku
5
(3)

Mała łazienka w bloku? Dobry plan to podstawa!

Zanim zaczniesz inwestować w remont łazienki, dobrze rozplanuj przestrzeń. Swoje pomysły naszkicuj na kartce lub w programie do projektowania łazienek. Weź pod uwagę jak najwięcej wielkości. Wymierz upatrzoną ceramikę sanitarną, prysznic lub wannę z baterią wannową z prysznicem i sprawdź wymiary mebli. Nie zapominaj też o drzwiach i oknach. Jeśli otwierają się do wewnątrz, w swoich planach musisz uwzględnić także otwartą stolarkę.

Przemyśl też grę kolorów, światła i luster. Zabawa takimi pozornymi detalami pozwoli poprawić proporcje pomieszczenia. Zastanawiasz się, jak powiększyć małą łazienkę? Przede wszystkim wykorzystaj światło odbijające się w lustrze. Jeśli nie masz łazienki z oknem, niech w lustrze odbija się nie naturalne, a sztuczne oświetlenie. Lustrzane odbicie daje wrażenie głębi i pozornie powiększa wnętrze. Co do kolorów, to postaw na sprawdzone metody.

Gdy sufit będzie miał ciemniejszą barwę niż ściany i podłoga, pomieszczenie wyda się niższe. Jasne barwy na ścianach i na suficie optycznie go powiększą.

Urządzenia AGD i meble do małej łazienki – co wybrać?

Zbyt duża liczba przedmiotów w małej łazience w bloku mogłaby przytłaczać i sprawiać wrażenie bałaganu. Jeśli marzysz o efektownej przestrzeni, najlepiej postaw na pojemne zamykane szafki. Bardzo praktyczna jest szafka z lustrem, w której można przechowywać m.in. szczoteczki i pastę do zębów, waciki, kolorowe kosmetyki czy kremy nawilżające.

Pod umywalką z kranem łazienkowym także łatwo znaleźć miejsce do przechowywania. W sklepach z meblami do łazienek nie brakuje pojemnych komód pod umywalki łazienkowe.

Pralka schowana w szafce
Pralka schowana w szafce

Warto pomyśleć także o tym, czy w łazience jest miejsce na duże urządzenia, takie jak pralka czy suszarka elektryczna. Wielu właścicieli mieszkań z małymi łazienkami znajduje dla nich miejsce w kuchni, a nawet w przedpokoju. Jeśli jednak wolisz prać i suszyć ubrania w łazience, pomyśl o zakupie wysokich szafek łazienkowych, np. do montowania nad pralką.

Wanna z baterią wannową z prysznicem czy sam prysznic? Mała łazienka i ważne dylematy

Zwolenników długich kąpieli nie brakuje. Oszczędniej dla budżetu i z ulgą dla środowiska jest jednak brać prysznic. Jeśli chcesz na co dzień korzystać z prysznica, ale długie kąpiele w weekendy to Twój rytuał, zastanów się nad wyborem niewielkiej wanny albo wanny narożnikowej z baterią wannową z prysznicem. Kotara prysznicowa zawieszona pod sufitem lub ścianka ze szkła hartowanego sprawi, że wanna stanie się alternatywą dla kabiny prysznicowej.

Mała łazienka z wanną z parawanem
Mała łazienka – wanna z parawanem prysznicowym

Jeśli zależy Ci jednak na kabinie prysznicowej, wybierz model o możliwie najlżejszej konstrukcji. Świetnie sprawdzi się np. kabina prysznicowa bez brodzika. Twój wybór padł na kabinę ze względu na oszczędności? Jeszcze większą ulgę dla domowego budżetu da Ci zamontowanie baterii termostatycznej prysznicowej. Dzięki niej w kilka sekund ze słuchawki popłynie woda w Twojej ulubionej temperaturze, co zmniejszy zużycie wody i energii potrzebnej do jej ogrzania.

Mała łazienka w bloku może być pięknie i praktycznie zaaranżowana. Podstawą udanego wystroju małej łazienki jest przykładanie wagi do detali – kolor, rozmieszczenie luster, a także wielkość wyposażenia mają ogromne znaczenie dla charakteru całego wystroju łazienki.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here