5
(1)

Oświetlenie łazienek jest niezwykle trudną kwestią, która wydaje się być sprawą szalenie indywidualną. Niektórzy bowiem lubują się w świetle górnym, pełnym i jasnym. Inni z kolei chcieliby wiele rzeczy schować w mroku i dlatego montują wiele mniejszych źródeł światła. Swoistym kompromisem w tych rozważaniach jest kinkiet, który z jednej strony daje światło z góry, nieco pełniejsze niż lampy stojące, ale z drugiej strony oświetla łazienkę w sposób subtelny i delikatny. Dlatego chcielibyśmy dziś zaprezentować kilka modeli wartych uwagi.

Spis treści artykułu:

Pojedynczy kinkiet BL25

Burlington Kinkiet ścienny pojednczy chrom BL25

Model marki Burlington, który od pierwszego zobaczenia tworzy niepowtarzalny charakter. Z pewnością nadaje się do łazienek w stylu retro, które w sposób szczególny umiłowały sobie elegancję oraz klasę. To doskonały kinkiet pojedynczy do wnętrz w stylu angielskim, które potrzebują światła dość zdecydowanego, a jednak sączącego się z wyczuciem i subtelnością. Kinkiet BL25 to niezwykła jakość chromowanych elementów – uchwytu i mocowania oraz doskonałego wykończenia abażurem. Jego kolor to jednak nie tylko chrom, ale także charakterystyczne szkło matowe, które nadaje bardziej ekstrawagancki charakter. Kinkiet ten współpracuje z żarówko G9 40 W, a przy tym jest on objęty gwarancją producenta wynoszącą 10 lat. Jego długość to 21 centymetry, szerokość wynosi zaś 15,6 centymetra, natomiast wysokość określa się jako 28,5 centymetra.

Pojedynczy kinkiet BL24

Burlington Kinkiet ścienny pojednczy chrom BL24

Drugi z modeli, który dziś przedstawiamy to niemalże bliźniaczo podobny – do pewnego momentu – kinkiet BL24. To produkt maki Burlington, w którym liczy się przede wszystkim klasa i jakość. Rękojeść z uchwytem jest zatem także chromowana, o jasnym, mocnym kolorze i charakterystycznym zagięciu. Jest to kinkiet delikatnie zdobiony, który nie ma na sobie bogatych wzorów. To sprawia, że doskonale nadaje się do wnętrz w stylu angielskim. Kinkiet BL24 ma inny klosz, idący ku górze niczym kwiat. Jest on nieco mleczny, ze szkła matowego. Podobnie jak model BL25, BL24 także pracuje z żarówką 40 W G9 oraz posiada gwarancję dziesięcioletnią. Jego wysokość jednak to aż 35,5 centymetra, szerokość wynosi tylko 12 centymetrów, natomiast długość to 19,5 centymetra.

  Niezapomniana frajda z kąpieli. Wanny wolnostojące Burlington w stylu retro

Pojedynczy kinkiet BL23

Burlington Kinkiet ścienny pojednczy chrom BL23

Jeszcze jeden przedstawiciel serii BL marki Burlington. Tym razem mowa o modelu BL23, czyli o młodszym bracie dwóch poprzednich. Znów jest to kinkiet pojedynczy z delikatnie zdobionym uchwytem i zaokrągloną rękojeścią. Ma on jednak zupełnie odmienny klosz, który także u góry zakończony jest elementem chromowanym. Mleczne szkło matowe wyróżnia go spośród innych, jest ono zdecydowanie najbardziej nieprzezroczyste. Całość nieco przywodzi na myśl starodawne pochodnie, które płonęły w równych odstępach, by oświetlić korytarze w mroku. Model BL23 ma 10 lat gwarancji producenta oraz współpracuje z tą samą żarówką 40 W G9. Jego długość jest pośrednia – 17,5 centymetra. Wysokość wynosi 36 centymetrów, natomiast szerokość określa się jako 12 centymetrów.     

Pojedynczy kinkiet BL11

Burlington Kinkiet ścienny pojednczy chrom BL11

Ostatni z modeli marki Burlington, które dziś przedstawiamy, to dość prosty w formie model BL11. To kinkiet pojedynczy, który jest dość niewielki, a rozwinięciem uchwytu (chromowanego rzecz jasna) jest kielichowaty klosz. Co ważne, jest on zrobiony z nieco mniej mlecznego szkła matowego. Całość jest delikatnie zdobiona i idealnie nadaje się do łazienek w stylu retro. BL11 posiada 10 lat gwarancji i działa pod żarówkami G9 40 W. Jego długość to 18,5 centymetra, szerokość to 17 centymetrów, natomiast wysokość wynosi 21,7 centymetra.  

Kinkiety są niezwykle finezyjnym sposobem na oświetlenie wnętrza łazienki. Warto jednak pamiętać, by były dobrane w sposób absolutnie doskonały, z perfekcją co do szczegółów, by nie tylko nie zacierały całości obrazu czy kontrastowały z ogólnymi figurami geometrycznymi, ale także, by były idealnym dopełnieniem całości aranżacji łazienki w stylu angielskim. Warto zatem przyjrzeć im się z każdej strony i wybrać ten odpowiedni.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here