5
(1)

            Deszczownice szturmem wdarły się na scenę prysznicowych możliwości i z miejsca zdobyły rzeszę fanów. To wygodne i przyjemne rozwiązanie pozwala na uzyskanie cudownego uczucia w każdych warunkach – jeśli na dworze upał, my możemy ochłodzić się delikatnym deszczem, od którego przejdą nas dreszcze; jeśli na dworze mamy zimowy mróz, to bez żadnego problemu rozgrzeje nas tropikalny deszcz. Deszczownice stały się bardzo popularne i coraz częściej wykorzystywane także w łazienkach w stylu retro. Poznajcie je bliżej.

wyposażenie do łazienki w stylu retro- urządź łazienkę retro z świętem łazienek

Spis treści artykułu:

Piękno deszczu

            Deszcz to przyjemne zjawisko, zwłaszcza po tygodniach pełnych suszy. Tymczasem deszczownica imituje deszcze wprost nad naszą głową. Jest to zupełnie inny rodzaj prysznica niż ten, z pomocą słuchawki. Woda z niej jest mniej skoncentrowana, uderza w nas mniejszą siłą i delikatniej. Jest przy tym wyjątkowo przyjemna i w jednym momencie oblewa większą część ciała. Jak powinna prezentować się deszczownica retro?

Chromowana klasyka

            Na początek produkt niczym kielich. Klasyczna deszczownica z delikatnymi zdobieniami i zaokrągleniami, której końcówka przywodzi na myśl np. kielich kwiatu. Model V60 marki Burlington zachwyca pięknym, ale i nienagannym wykonaniem. Proste linie, delikatne zaokrąglenia, wszystko to wprowadza nas wprost w aurę estetyki wieków minionych. A do tego doskonale zgrywa się z innymi elementami łazienki w tym stylu jak armatura czy uchwyty na ręczniki. V60 jest chromowana, jej wysokość to 94 milimetry, a średnica aż 330,5 milimetra. Do skompletowania z pozostałymi elementami zestawu prysznicowego.

Burlington Deszczownica 12” chrom V60

Prosta i okrągła

            Flaminia Evergreen to uznana firma w kręgu wielbicieli stylu retro. Łazienka w stylu angielskim nie będzie mogła obejść się bez deszczownicy EG650. To dość klasyczny produkt bez bogatych zdobień. Ma tylko jedno wyżłobienie na pękatym kielichu. Dość prosta, całkowicie okrągła i wykorzystująca niemalże całą przestrzeń na otwory deszczowe. Zachwyca elegancją oraz dostojeństwem. Znakomicie współgra z innymi elementami łazienkowymi, np. chromowaną baterią umywalkową czy zestawem prysznicowym. Sama także jest chromowana. Jej szerokość to 20,8 centymetra, długość wynosi tyle samo. Wysokość samej deszczownicy nie przekracza 13 centymetrów. Do skompletowania między innymi z ramieniem ściennym.

  Sypialnia w stylu glamour

Flaminia Evergreen Deszczownica okrągła 20 cm Chrom EG650

Niczym lampa na ramieniu

            Kolejnym produktem godnym polecenia jest deszczownica Bruma z ramieniem ściennym w pakiecie. Jest to produkt, który uosabia ducha estetyki vintage. Z jednej strony bowiem mamy do czynienia z chromowaniami, zaokrągleniami i dość klasycznym zdobnictwem. Z drugiej jednak możemy zwrócić uwagę na finezyjne wykończenie, ciekawe ułożenie ramienia oraz podobieństwo do industrialnej lampy. Deszczownica ścienna została zaprojektowana, by pasować do łazienek w stylu angielskim. Jej nietypowy charakter sprawia, że pasuje tylko do konkretnych rodzajów kabin prysznicowych. Długość samego ramienia wynosi 407 milimetrów, a sama jej średnica to 200 milimetrów.

Bruma Deszczownica ścienna Ø200 mm z ramieniem ściennym chrom

Elegancja w pełnej krasie

            Najbardziej nietypowa i najbardziej intrygująca. Łączy w sobie piękno stylu retro z nowoczesnymi rozwiązaniami. Deszczownica Gessi Elegazna to lustrzany produkt z ramieniem ściennym. Nie przyjmuje kształtu okrągłego, a jest wpisana w prostokąt. Płaska, doskonale nadaje się do zabudowy. Wykonana ze specjalnej lustrzanej stali. Gessi Elegazna to produkt niezwykły pod każdym względem. Łączy piękno starych wnętrz z nowoczesnością, tworząc dzieło niezwykłe. Pasuje do raczej stonowanych, mało zdobionych wnętrz w estetyce vintage. Jej szerokość to 200 milimetrów, wysokość 79 milimetrów, a długość 550 milimetrów.

Gessi Elegazna Deszczownica z ramieniem ściennym lustrzana stal

            Deszczownice to nowoczesny pomysł na nietypowe wnętrze, które wciąż zachwyci nas stylem retro. To ukazanie, że decydując się na tę konkretną estetykę, nie musimy rezygnować z wielu rozwiązań, które ułatwiają codzienność. Dlatego warto przyjrzeć się różnym opcjom z bliska i pomyśleć o ciepłym, letnim deszczy na nagiej skórze.

3 KOMENTARZE

  1. Kto nie miał deszczownicy i twierdzi, że zwykły natrysk jest ok to nie wie co mówi :) Komfort i przyjemność z prysznica jest o wiele lepsza :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here