5
(2)

Małe rzeczy potrafią nadać aranżacjom zupełnie inny charakter lub doskonale je uzupełniać. Dbałość o szczegóły w przypadku wyposażenia wnętrz jest bardzo ważna, również jeżeli chodzi o dobór odpowiednich akcesoriów do serwowania kawy i herbaty. W czym więc można pić gorące napoje i jak wybrać odpowiednie kubki?

Spis treści artykułu:

Kubki do kawy i herbaty – jak je wybrać?

Gorące napoje można pić w różnych naczyniach. Niektórzy nie wyobrażają sobie poranka bez kawy w kubku, inni lubią pić herbatę jedynie w filiżance z szerokim brzegiem. Możliwości jest wiele, podobnie jak dużo jest wzorów i modeli naczyń do serwowania gorących napojów. Mogą one różnić się także pod względem materiału, z którego zostały wykonane. Kubki do kawy i herbaty ceramiczne, szklane, porcelanowe wybierzesz z pomocą Homebook.pl, gdzie znajdziesz akcesoria różnych znanych marek wnętrzarskich.

W czym pić gorące napoje?

Nie istnieją sztywne zasady, których należy się trzymać, jeżeli chodzi o serwowanie kawy i herbaty w domowym zaciszu. Gorące napoje można pić zarówno w kubkach, jak i w filiżankach, czy szklankach. Reguły zaczynają jednak obowiązywać na przyjęciach i formalnych spotkaniach. Wówczas istnieją określone wymogi, inne dla podawania herbaty, a inne dla kawy.

Podczas takich okazji herbatę należy serwować w lekkich porcelanowych lub fajansowych filiżankach. To, co je wyróżnia to szeroki brzeg. Co ważne, takie filiżanki muszą być w komplecie ze spodkiem. Najczęściej nie serwuje się wtedy herbaty ekspresowej, która często uniemożliwia sprawne zaparzenie, a bywa powodem do zabrudzenia spodka lub obrusu. Częściej herbatę parzy się w osobnym naczyniu, np. w czajniczku z sitkiem lub w imbryku.

Jeżeli chodzi o kawę, w domu najczęściej pijemy ją z niewielkich kubków lub filiżanek. Są nawet specjalne szklanki do serwowania tego napoju, ich kształt i wielkość uzależnione są od rodzaju kawy. Inne naczynia są do espresso, a inne do caffe latte. Jeżeli natomiast chodzi o oficjalne spotkania, wówczas kawę należy serwować w filiżance, której górny obwód zbliżony jest do szerokości spodu, więc zupełnie inaczej niż w przypadku filiżanek do herbaty.

  Kolekcja Palermo - Bizzarto

Rodzaje kubków do kawy i herbaty

Kubki do kawy i herbaty różnią się między sobą przede wszystkim pojemnościami. Z reguły naczynia dostępne są w wersji 250 ml, chociaż nie brakuje również mniejszych lub większych modeli. Kupić można nawet kubki o pojemności 500 ml lub aż 1000 ml. Niektóre naczynia wyposażone są w dodatkowe akcesoria. Można kupić je w zestawie z pokrywką, dzięki której herbatę będzie można lepiej zaparzyć lub z dołączoną łyżeczką. Te dodatki przeważnie utrzymane są w tym samym stylu co kubek. Jeżeli chodzi o wzory i kolorystykę kubków, tutaj możliwości są właściwie nieograniczone. Naczynia powinno więc dobierać się do aranżacji lub po prostu według własnych upodobań. W stylu skandynawskim popularne są porcelanowe kubki w odcieniach szarości, natomiast w stylu glamour dominują kubki ozdobne w ciepłych barwach, mogą też być uzupełnione o popularne zwroty lub sentencje.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here