Sprzęty do kuchni 2 w 1
5
(2)

Posiadanie niewielkiej kuchni jest pewnym wyzwaniem, ponieważ konieczne jest zaaranżowanie jej w taki sposób, aby zapewniała należyty komfort swoim użytkownikom pomimo ograniczonej przestrzeni. Na szczęście istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym możliwa jest oszczędność miejsca – jednym z nich są sprzęty 2w1, zwłaszcza piekarniki z funkcją mikrofali. Dlaczego warto zainwestować w takie urządzenie? 

Piekarniki kompaktowe, czyli rozwiązanie dla małej kuchni 

Nikt z nas nie wyobraża sobie kuchni bez piekarnika. Co więcej, spora część osób myśli podobnie o mikrofali – to urządzenie niezbędne zwłaszcza dla tych, którzy żyją w ciągłym biegu i potrzebują rozwiązania, dzięki któremu możliwe będzie błyskawiczne podgrzanie obiadu czy kolacji. I o ile znalezienie miejsca dla piekarnika w małej kuchni nie stanowi większego problemu, o tyle postawienie mikrofali o sporych gabarytach może być problematyczne. 

Na szczęście w dobie nowoczesnych technologii wcale nie musisz kupować osobnej kuchenki mikrofalowej i stawiać jej na blacie roboczym czy upychać w szafie. O wiele lepszym rozwiązaniem jest postawienie na urządzenie 2w1, czyli piekarnik z funkcją mikrofali. Z jednej strony pozwoli on na pieczenie ciast i mięs oraz przygotowywanie zapiekanek, a z drugiej szybkie podgrzanie dania.  

Nowoczesne urządzenia tego typu posiadają wiele funkcjonalnych rozwiązań, dzięki którym przygotowywanie potraw staje się szybsze i łatwiejsze. Przykładem na to jest piekarnik kompaktowy EVL6E40X marki Electrolux, wyposażony między innymi w funkcję szybkiego nagrzewania, co skraca czas pieczenia o 40% oraz funkcję Even Cooking, która pozwala na równomierne pieczenie w niższej temperaturze. Jeżeli dodamy do tego opcję grillowania, uzyskamy urządzenie wielofunkcyjne stanowiące serce Twojej kuchni. 

Wielofunkcyjność takiego urządzenia to nie wszystko. Piekarnik z mikrofalą dostępny jest w tradycyjnych dla piekarników wymiarach (wysokość 60 cm) albo w wersjach kompaktowych (45 cm). Pozwoli więc na znaczną oszczędność miejsca i tym samym łatwiejsze zaaranżowanie niewielkiej kuchni.  

  Kuchnia na wymiar czy gotowy zestaw z marketu - którą opcję warto wybrać?

Nie tylko piekarnik z mikrofalą! 

Oczywiście piekarniki z funkcją mikrofali to niejedyne wielofunkcyjne rozwiązania, na które możesz postawić w swojej małej kuchni. Do innych popularnych urządzeń pozwalających na zaoszczędzenie miejsca zaliczamy: 

  • połączenie opiekacza i gofrownicy, które posiada wyciągane nakładki pozwalające na dostosowanie funkcji urządzenia do indywidualnych potrzeb i przygotowanie smacznego śniadania lub kolacji; 
  • multicooker – zastępuje piekarnik, kuchenkę, a nawet frytkownicę, dając ogromne możliwości w kuchni, a przy tym zajmując naprawdę niewiele miejsca; 
  • robota kuchennego posiadającego wiele funkcji – miksowania, ubijania, krojenia, ucierania itd., skutecznie zastępując wiele małych sprzętów AGD. 

Wybór jest duży, dlatego zachęcamy do bliższego zapoznania się z dostępnymi rozwiązaniami. Dzięki nim utrzymasz porządek w swojej małej kuchni i sprawisz, że będzie ona komfortowa oraz funkcjonalna. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here