Maszynka do mięsa na blacie kuchennym
5
(1)

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie znaczenie mają moc i wydajność maszynki do mięsa,
  • dlaczego dwustronne ostrza najlepiej spełniają swoją funkcję,
  • dlaczego maszynka do mielenia powinna posiadać w zestawie wymienne sita,
  • jakie dodatkowe elementy wyposażenia powinny być dołączone do maszynki.

Ogrom maszynek do mielenia mięsa dostępnych na rynku sprawia, że nie masz pojęcia na które urządzenie się zdecydować? Spokojnie, to nie takie trudne – wystarczy zwrócić uwagę na kilka parametrów.

Moc i wydajność maszynki do mielenia mięsa – im większe, tym lepiej?

Dziś mało kto używa jeszcze ręcznych maszynek do mięsa. Jednym z najważniejszych parametrów ich elektrycznych następców jest moc – im większa, tym lepiej urządzenie poradzi sobie z twardymi produktami. Nie będą dla niego wyzwaniem chrząstki w mięsie, orzechy czy trudniejsze do zmielenia warzywa. Dlatego jeśli zależy Ci na sprzęcie wielofunkcyjnym, w tym przypadku najlepiej sprawdzi się zasada „im więcej, tym lepiej”.

Jeśli chodzi o wydajność, maszynki są w stanie zmielić nawet półtora kilograma mięsa w minutę. Zdarzają się także urządzenia, które radzą sobie z jeszcze większą ilością. Przed zakupem zastanów się jednak, czy potrzebujesz aż tak wydajnego działania. Jeśli wybierasz sprzęt do użytku domowego, z pewnością nie będziesz mielić więcej niż kilka kilogramów mięsa czy innych produktów naraz. Dlatego dobrym rozwiązaniem może się okazać wybór tańszego modelu o tylko nieco mniejszej wydajności.

Rodzaj ostrza maszynki do mięsa – postaw na dwustronne cięcie

Aby maszynka do mięsa mogła jak najdokładniej mielić, musi być wyposażona w odpowiednie ostrze. Najlepiej sprawdzi się ostrze dwustronne, które zapewni dokładną pracę – ponieważ nie przepuści żadnego większego kawałka mięsa czy warzyw. Taka metoda cięcia zapewnia więc skuteczną ochronę sitka przed zatkaniem.

Dla niektórych firm, np. Zelmer, dwustronne ostrze to już standard. W ofercie marki Zelmer znajdziesz zatem wyłącznie maszynki do mielenia z dwustronnym ostrzem.

Wymienne sita maszynki do mięsa – gwarancja dopasowania pracy do różnych produktów

Jak już wiesz, maszynka do mielenia tak naprawdę wcale nie służy wyłącznie do przetwórstwa mięsa. Dlatego przy wyborze urządzenia zwróć uwagę na to, czy posiada ono w zestawie dodatkowe sita na wymianę. Inne niż klasyczny kształty i rodzaje pozwolą Ci przygotować produkty do wielu różnych potraw, zarówno mięsnych, jak i wegetariańskich.

Wyposażenie maszynki do mielenia mięsa – dodatki, które poszerzają funkcjonalność

Maszynka do mięsa, aby mogła posłużyć także jako szatkownica do warzyw czy wyciskarka do pomidorów, powinna posiadać w zestawie dodatkowe elementy. W wyposażeniu dobrego urządzenia znajdą się więc np.:

  • tarka,
  • szatkownica,
  • przystawka do wyrobu kiełbasy,
  • taca zsypowa,
  • popychacz.

Jeśli kupisz maszynkę do mięsa z tymi dodatkami, będziesz mieć w domu wielofunkcyjne urządzenie, które sprawdzi się w wielu rolach i pozwoli Ci zaoszczędzić sporo miejsca w kuchni.

Wiesz już, na co zwracać uwagę podczas wybierania maszynki do mielenia. Sprawdź ofertę Zelmer i poznaj urządzenia, które spełniają najwyższe kryteria jakości i funkcjonalności. Wraz z nimi zyskasz nowe możliwości, dzięki którym z pewnością poszerzysz swoje kulinarne horyzonty!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here