Pastelowe błękity czy ich stalowe odcienie to niezwykle ciekawy, choć niedoceniany trend wykończenia szafek kuchennych. Jak odpowiednio zestawiać ten chłodny dość kolor, żeby nie zakłócać ciepłego, domowego charakteru kuchni? Jak łączyć chłodne odcienie błękitów w kuchni, by podkreślić jej rodzinny charakter? Oto nasz pomysł na ten kolor: aranżacja kuchni w odcieniu stalowego błękitu.
Aranżacja kuchni w pastelach
Wykorzystywanie pastelowych kolorów w kuchni jest najlepszym sposobem, żeby dodać temu wnętrzu odrobiny subtelności, uroku i romantycznego charakteru. Oprócz tego, że pastele są delikatne to również doskonale odbijają światło. Jeżeli zależy ci na tym, aby optycznie powiększyć kuchnię, to kolory pastelowe doskonale spełnią to zadanie.
Te jasne i ciepłe barwy są również doskonałą alternatywą dla osób, które lubią białe, przestronne, jasne wnętrza, ale z drugiej strony mają też sentyment do odrobiny koloru. Pastelowa kuchnia będzie bez wątpienia urocza, jasna i przytulna. Pastele, niezależnie od tego jak są stosowane, na pewno stworzą w kuchni kobiecy, domowy nastrój.
Nowoczesna kuchnia w błękicie
Biel, niebieski i szary to kolory zdecydowanie zimne, jednak w kuchni sprawią one wrażenie świeżości i sterylności. Pomalowane na stalowy błękit fronty szafek wprowadzą do wnętrza odrobinę harmonii i porządku. Dodatkowo kolor ten optycznie powiększy każdą, nawet najmniejszą kuchnię. Połączenie bieli, czerni i odcienia błekitno-stalowego sprawi, że kuchnia będzie wyglądała nowocześnie, stylowo i elegancko.
Chłodny charakter błękitu można jednak odrobinę przełamać. W tym celu architekci i projektanci wnętrz stosują najczęściej drewno lub intensywne, ciepłe odcienie, które pojawiają się w detalach. Doskonale sprawdzą się tu żywe odcienie żółtego, pomarańczu czy ciepłe odcienie brązu.
Aranżacja salonu z kuchnią w odcieniu stalowego błękitu – projekt Dominika Wojciechowska.