Elegancka czerń na ścianie w salonie? Zobacz nasze aranżacje i powiedz tak.
5
(2)

Jeśli w nowym roku marzy Ci się zmiana wystroju domu, na poważnie rozważ wprowadzanie do swoich wnętrz ciemnych kolorów. To idealny na to moment!

Ciemniejsze tony mogą wywołać sprzeczne emocje: z jednej strony kojarzą się ponuro, z drugiej – emanują luksusem i klasą. Choć stosowanie kolorów takich jak czerń, bordo lub ciemna zieleń może wywoływać pewne obawy, są one całkowicie nieuzasadnione. Nawet, gdy mówimy o kolorze ścian do salonu.

Wyrazić siebie

– Świat mody już dawno temu otworzył się na czerń. Nie powinno to dziwić: kolor ten jest ponadczasowy i niezmiennie elegancki. Na przykład, nieśmiertelna mała czarna, obowiązkowy czarny żakiet i niezmiennie modna czarna kopertówka są absolutnymi klasykami w szafie niejednej kobiety. W połączeniu z najwyższej jakości materiałami, takimi jak skóra, wełna lub zamsz, otrzymujemy elementy garderoby, które emanują klasą i pomagają wyrazić siebie. Co więcej, podobnie jak w przypadku bieli, czerń można łączyć z innymi ciemniejszymi oraz jaśniejszymi odcieniami oraz całą gamą dodatków. Jednak często umyka uwadze fakt, że rozwiązania stosowane w świecie mody idealnie sprawdzają się również w przypadku wystroju wnętrz – mówi Oke Nollet, dyrektor artystyczna marki Quick-Step.

Kojąca atmosfera

Minimalistyczna biała podstawa to oczywiście bezpieczny wybór dla każdego urządzającego dom. Jednak efekt końcowy może wydać się spartański, a nawet nieco nudnawy. Dlaczego zatem przy kolejnej okazji nie zdecydować się na któryś z ciemniejszych odcieni?

Ciemne kolory odpowiadają za przyjemną i kojącą atmosferę, a w połączeniu z łagodnym oświetleniem tworzą doskonały nastrój wieczorem. Co więcej, sprawiają, że wnętrza nabierają charakteru i elegancji, a nawet – wbrew powszechnemu przekonaniu – optycznie powiększają przestrzeń. To dlatego, że ciemniejsze barwy rozmywają krawędzie pomieszczenia, przez co wnętrze wydaje się bardziej przestronne.

Inspiracja stylem glamour

Podobnie jak czerń, na popularności zyskują też takie kolory jak bordo, ochra, ciemna zieleń i granat. Wszystkie te spektakularne odcienie zabierają nas w podróż w lata 20. minionego wieku – czasy wystawnych przyjęć, które znamy z lektury „Wielkiego Gatsbiego”. Ściany rezydencji bohatera powieści Francisa Scotta Fitzgeralda zdobiły lustra, ramy i dzieła sztuki. Szklane żyrandole, marmurowe dodatki i złote detale w połączeniu z ciemnymi barwami nadały opisywanym wnętrzom wrażenia przepychu i luksusu.

Zainspiruj się i spójrz na własne wnętrza na nowo: zamiast urządzać je w schludny i minimalistyczny sposób, pomyśl o bogatszej ornamentyce i kilku wymownych dodatkach. W połączeniu z wyrazistą i ciemną podłogą będziesz w stanie odmienić prawie każde pomieszczenie domu – nawet to najmniejsze.

Luksusowa podstawa

Podłoga to podstawa każdego wnętrza. Najlepiej wybrać zatem taką, która od chwili montażu nada wnętrzu osobowości. Przykładowo: zdecydowany, czarny odcień podłóg Quick Step Castello doda przestrzeni charakteru i temperamentu, a najnowsza kolekcja parkietów Massimo, która wyróżnia się wyjątkowo szerokimi i bardzo długimi deskami – szlachetnej powagi.

Wnętrze stanie się szykowne i jednocześnie zyska wyjątkowo naturalny urok. Dzięki wyczuwalnym w dotyku słojom i sękom, ponadczasowa podłoga, stworzona z użyciem klasycznego materiału, jakim jest dąb, stanie się centralnym elementem pomieszczenia.

Ci, którym marzy się podłoga o wyglądzie naturalnego drewna, ale która byłaby łatwa w konserwacji, powinni rozważyć wybór paneli imitujących drewno. Laminaty Majestic mają nie tylko realistyczny i luksusowy wygląd prawdziwego dębu, ale również cały szereg praktycznych zalet, w tym odporność na zużycia i wilgoć.

Z kolei odcień ciemnego brązu jest idealnym wyborem dla tych, którzy marzą o stworzeniu ciepłej i przytulnej atmosfery. Dzięki niemu nawet najbardziej zwyczajne pomieszczenie nabierze bajkowego charakteru.

Osoby, które nie boją się wyzwań, nie przejdą obojętnie obok kolekcji Burned Planks (opalone deski). Przy ich tworzeniu, Quick-Step czerpał inspirację z wielowiekowej japońskiej tradycji, która polega na przypalaniu drewna w celu nadania mu naturalnej warstwy ochronnej. Tekstura spalonego drewna jest niezwykle wyjątkowa i nadaje współczesnym wnętrzom elegancji z nutką dramatyzmu.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

  1. warto przed decyzją o producencie farby kupic malutką puszkę i stestować na ścianie, bo wybór z próbnika jest bardzo ryzykowny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here