Podoba ci się kobalt we wnętrzu? Zobacz jak urządzić niebieski salon z klasycznymi meblami.

Rosyjski malarz Wassily Kandinsky mówił o niebieskich ścianach, że są dla nas “niezauważalne”, niemal przeźroczyste. Dlatego warto wykorzystać kobalt we wnętrzu.

Jak stosować kobalt we wnętrzu?

Kobalt we wnętrzu to intensywny kolor, który świetnie sprawdza się w roli akcentów. Zwolennikom sprawdzonych rozwiązań polecamy usankcjonowany wielowiekową tradycją klasyczny biało-niebieski zestaw. Ale również w towarzystwie beżu i kremu kobalt jako przewodni kolor w salonie będzie wyglądać pięknie. W klasycznie urządzonym salonie mocno niebieskie detale grają ważną rolę, ożywiają wnętrze nadając mu lekko wakacyjny klimat. W zestawieniu z czystymi barwami podkreśla orzeźwiający klimat kojarzony z krajami basenu Morza Śródziemnego. Kobaltowy fotel, dywan,w takim samym odcieniu poduszki i zastawa, niby niewiele, a jednak wnętrze nabiera charakteru. Dzięki kolorystycznej dyscyplinie w naszym salonie z jadalnią tworzy harmonijną całość.
Kolorowe akcenty w tak monochromatycznym wnętrzu należy dozować z umiarem i wyczuciem, tak by efektownie dopełniały przestrzeń.


Aranżacja salonu w kolorze. Kobalt we wnętrzu
5 (100%) 1 ocen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here