Szukasz pomysłu na ciekawe udekrowanie sypialni? Zobacz nasz pomysł na panele ścienne 3D.
3.7
(6)

Panele ścienne są doskonałą alternatywą dla kolorowych ścian i doskonałą dekoracją sypialni, salonu czy innego wnętrza. Wiele firm oferuje dodatkowo trójwymiarowe panele ścienne w różnych kolorach lub takie, które można własnoręcznie pomalować!

Jakie panele ścienne wybrać? Jak się je montuje i jak dodatkowo udekorować wnętrze z ich pomocą?

Panele ścienne 3D – idealny sposób na udekorowanie mieszkania

Panele dekoracyjne są doskonałą alternatywą dla tapet czy klasycznego koloru na ścianach w sypialni czy innym wnętrzu.

Na polskim rynku są co prawda od niedawna, ale już zdążyły zrobić furorę. Idealnie nadają się do niedrogich, ale efektownych metamorfozy wnętrz. Trójwymiarowe wzory na ścianie nadają wnętrzu futurystycznego klimatu i zawsze stanowią idealne tło dla mebli i wyposażenia wnętrz.

Najlepszym sposobem na ożywienie pomieszczenia będzie położenie tych paneli na jednej ze ścian w pomieszczeniu. Kontrastem dla intensywnego, trójwymiarowego wzoru będą pozostałe ściany w stonowanych kolorach.

Jak przyklejać panele ścienne 3D?

Najważniejszą zasadą podczas przyklejana paneli ściennych jest to, żeby ściana, którą będziemy je ozdabiać była równa, sucha i oczyszczona z zabrudzeń. Następnie za pomocą specjalnego kleju gipsowego przytwierdzamy prostokątne panele do ściany. Ważne jest, żeby dostosować kolejne panele do linii na już przyklejonych płytach.

Po położeniu paneli należy je odpowiednio pomalować farbą lateksową, która zabezpieczy je przed wilgocią i pomoże nadać im wymarzony kolor.

Więcej na te temat tego, jak położyć i ozdobić panele ścienne 3D znajdziecie w 418. odcinku Dekoratorni! Wnętrze zaprojektował Przemek Lisiecki.

1 KOMENTARZ

  1. Mam u siebie prawie, że idealna ścianę w 3D :D mam je od Loft Design System. Jest to model 15 o nazwie Rose Garden :) polecam w galerii zobaczyć jaj wyglądają – loftsystem.pl/galeria/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here