Zobacz, jaki kształt umywalki będzie najbardziej pasował do twojej łazienki.
4.8
(4)

Spis treści artykułu:

 Projekt łazienki

Ceramika do  łazienki, w tym przede wszystki umywalka jest niewątpliwie ważnym elementem – nie tylko użytkowym, ale również ozdobnym. Planując aranżację łazienki należy brać pod uwagę wiele czynników, również wielkość umywalki w stosunku do całego wnętrza. Często wydaje nam się jednak, że wyłącznie rozmiar łazienki decyduje o tym, jaką umywalkę wybierzemy. Ważne jest również to, ile osób korzysta z umywalki i jaką łazienkę tworzymy – przy sypialni, dla gości, dla wszystkich. Wiadomo, że np. mała umywalka do WC nie będzie taka sama jak umywalka do głównej łazienki.

Na rynku mamy dostępne nowoczesne umywalki niemal w każdym kształcie, kolorze i rozmiarze. Nie jest łatwo wybrać. Zacznijmy jednak od wielkości. Jaki rozmiar umywalki będzie odpowiedni dla naszej łazienki? Minimalna szerokość powinna wynosić około 60-70 cm, aby wygodnie z niej korzystać. Zbyt mała umywalka może to skutecznie uniemożliwić. Pamiętajmy również, aby trzymać się zasady: im szersza umywalka, tym płytsza powinna być i odwrotnie.

Umywalka nablatowa czy wpuszczana w blat?

Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeżeli nie chcemy skupiać uwagi na umywalce i zależy nam na delikatnym wyglądzie, idealna będzie umywalka wpuszczana w blat. Łatwiej też utrzymać wtedy całość w czystości, dlatego tak wiele osób decyduje się na to rozwiązanie.

Umywalka nablatowa (dostępne m.in. w ofercie firmy KOŁO) daje jednak więcej możliwości, jeśli chodzi o design i z pewnością przyciąga wzrok. Decydując się na tę opcję, warto wybrać blat w innym kolorze, niż sama umywalka. Można wtedy wprowadzić ciekawy efekt kontrastu bez zbędnego wysiłku.

Jaki kształt umywalki wybrać?

Umywalka prostokątna, owalna, a może asymetryczna? Z tym dylematem najczęściej borykają się klienci, którzy urządzają swoją wymarzoną łazienkę. Nie jest to proste, ponieważ rynek jest pełen nowości. Owalna umywalka będzie idealnie pasować do delikatnej łazienki, zwłaszcza jeśli będzie w nowoczesnej wersji nablatowej. Pięknie wkomponuje się w przestrzeń z owalną wanną.

  Stwórz łazienkę najwyższej jakości

Prostokątna umywalka dobrze wkomponuje się w chłodne i surowe wnętrza, zaś asymetryczna doskonale uzupełni wystrój nietypowej łazienki. Oczywiście to tylko najprostsze propozycje kompozycji, ponieważ klienci często łączą różne pomysły, by uzyskać osobliwe wnętrze.

Najnowszą ceramikę do łazienki znajdziesz tutaj: https://www.domino-online.eu/lazienka/ceramika.html

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.8 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here