Zobacz naszą aranżację nowoczesnego salonu w ciemnych kolorach.
5
(2)

Nowoczesny salon nie jedno ma imię. Dziś przedstawiamy salon, w którym na ścianach królują dostojne, ciemne kolory. Są one doskonałą bazą dla jasnych mebli i szarej kanapy, które rozjaśniają wnętrze i nadają mu nowoczesnego charakteru. Zobacz, jak ciemne kolory służą wnętrzu i odmień wygląd swojego salonu.

Spis treści artykułu:

Ciemne kolory we wnętrzu nowoczesnego salonu

Kolory całkowicie zaaranżowały klimat tego wnętrza. Granatowy fiolet pojawił się vis a vis wejścia do mieszkania oraz na części największej ściany w salonie. Królują tu meble w odcieniach bieli i kolorach natury, które ożywione zostały energetyczną zielenią, granatem i fioletem.

Prosta, wygodna, szara sofa to idealna baza dla reszty wnętrza. Stół jest lekki, biały ze szklanym, rozkładanym blatem. Razem z przezroczystymi krzesłami elegancko wygląda na tle szarej ściany. W elementach dekoracji pojawiła się też bardzo modna ostatnio typografia, w postaci liter stojących na stole. Fioletowa ściana natomiast wygląda bardzo efektywnie dzięki oryginalnej lampie, sprawiającej wrażenie świetlnego drzewka.

Dodatki w nowoczesnym salonie

Istotną rolę grają również wyeksponowane nad sofą czarno-białe grafiki. Tym razem nietypowo, ponieważ zostały postawione na półce i oparte o ścianę a nie powieszone na niej. Pamiętajcie, że nawet w niewielkich przestrzeniach warto wygospodarować kącik na małe posiłki czy szybką kawę. Czasami nie zauważamy, że w naszych mieszkaniach pozostają puste przestrzenie, które bardzo minimalistycznie, ale można wykorzystać.

Tworzą bardzo spójną kompozycję i świetnie się komponują w tym pełnym kolorów wnętrzu. Warto też wspomnieć o srebrnych dodatkach, pasują one do szarości, oraz granatu. Pojawiają się w postaci dzbanków, a także srebrne elementy jako wykończenie czy obudowa lamp.

Aranżację salonu dopełniają asymetrycznie powieszone nad kaloryferem lekkie półki na książki czy płyty CD. W nawiązaniu do tej formy ściana telewizyjna ozdobiona została panelami imitującymi przestrzenne fale. Na ich tle stanęła nowoczesna, lakierowana szafka rtv. W otwartej na salon kuchni stworzony został kącik – idealne miejsce na małe posiłki. Fioletowo-biała praktyczna skrzynia na buty ozdobiła niewielki przedpokój.

  Pomysł na ściany

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here