Jak urządzić pokój dla chłopców? Oto przykłąd aranżacji dla dwóch braci.
4
(40)

Pokój dla dzieci powinien być funkcjonalny, praktyczny i powinien zachęcać do zabawy. Dzieci powinny jednak nie tylko chętnie się w nim bawić, ale też i uczyć. Dlatego każdy pokój dziecięcy powinien być podzielony na praktyczne strefy. Jak tego dokonać? Jak zamienić chaotyczne wnętrze w uporządkowany, pełen harmonii pokój dla chłopców? Zobaczcie, jaki był efekt metamorfozy pokoju dziecięcego.

Pokój dla chłopców, jak zaaranżować wnętrze?

Przed metamorfozą pokój dziecięcy był niefunkcjonalny i mocno zagracony. Przede wszystkim był jednak zbyt mały na dwójkę już samodzielnych chłopców. W pokoju rzuca się w oczy przede wszystkim brak wydzielonych przestrzeni do nauki, zabawy i spania. Niebiesko-żółte ściany dodatkowo optycznie pomniejszyły już i tak niewielkie wnętrze.

W pokoju wzrok przyciągały zabawki, które „opanowały” cały pokój. Brak konkretnego miejsca na te gadżety sprawił, że zabawki, które stoją na regale potęgują dodatkowo wrażenie chaosu i nieporządku. Wezwani na pomoc projektanci Dekoratorni postanowili uporządkować tę przestrzeń i stworzyć harmonijnie podzielony pokój dla chłopców.

Metamorfoza pokoju dziecięcego

Pierwszym etapem metamorfozy była zamiana pokoju dziecięcego i sypialni. Dzięki takiemu rozwiązaniu chłopcy dostali kilka metrów kwadratowych więcej, kosztem sypialni rodziców. Ze ścian zniknęły mocne kolory: niebieski i żółty, a zastąpiły je stonowana szarość i biel. Dwa łóżka stanęły po przeciwnych stronach pokoju, a między nimi pojawiła się czarna szafka.

Klasyczny regał został uzupełniony o skrzynki i pudełka, które pomieściły wszystkie dziecięce zabawki. Za biurko służy wąski blat, który nie zajmuje niepotrzebnego miejsca do zabawy. Mocny kolorystyczny akcent stanowią trójwymiarowe panele ścienne, które zajęły miejsce nad łóżkami. Całość została uporządkowana i logicznie podzielona.

PRZED

PO

11 KOMENTARZE

  • Droga Pani,

   oczywiście w tym pomieszczeniu jest jeszcze szafa :) Na ścianie naprzeciw okna.

   Z poważaniem
   Monika Plichta

  • Dzień dobry!

   Kolorowe panele ścienne można kupić u naszego partnera – firmy Fluffo (www.fluffo.pl).

   Pozdrawiam serdecznie
   Monika Plichta

  • Pani Żaneto!
   Łóżka dla chłopców zostały kupione w sklepie Black red White.

   Pozdrawiam serdecznie
   Monika Plichta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here