Pościel satynowa
0
()

Szukasz odpowiedniej pościeli na wiosnę? Za pewne spotkałaś się z kompletem wykonanym z satyny. O takiej tkaninie powstało kilka mitów, które chcemy zdementować. Z artykułu dowiesz się czym tak naprawdę jest satyna oraz w jaki sposób się ją produkuje.

Pościel satynowa – co to za tkanina?

Satyna jest rodzajem tkaniny, która może być produkowana z materiałów naturalnych lub syntetycznych. Najczęściej spotykana jest satyna produkowana z bawełny – satyna bawełniana. Jest ona gładka, posiada płaską, lekko śliską powierzchnię. Jest delikatna w dotyku oraz nie podrażnia skóry.

Cechą charakterystyczną dla pościeli satynowej jest połysk, który uwydatnia kolory i sprawia że ten rodzaj tkaniny jest bardzo elegancki. Wyżej wymienione właściwości charakteryzują satynę, pomiędzy pościelami z satyny mogą pojawić się różnice, są one wynikiem użytego materiału a nie sposobu tkania nici. Np. satyna z bawełny w lepszym stopniu przepuszcza powietrze niż satyna z poliestru.

Czy pościel satynowa jest dobra na wiosnę?

Pościel z satyny bawełnianej może być używana przez cały rok, najczęściej wybierana jest jednak na okres wiosenno-letni. Satyna jest lekka i zwiewna, doskonale przepuszcza powietrze oraz odprowadza nadmiar wilgoci z ciała, jest to ważne zwłaszcza gdy za oknem panuje wysoka temperatura, a nasze ciało narażone jest na nadmierne pocenie. Dobrą pościel z satyny bawełnianej znajdziesz w tym sklepie https://i-posciel.pl

Czym satyna różni się od bawełny?

Satyna jest rodzajem tkania nici, natomiast bawełna jest surowcem, z którego produkuje się tkaniny, między innymi satynę. Satyna nie odpowiada na pytanie z czego została wykonana, informuje nas tylko w jaki sposób prowadzone były nici wątku i osnowy.

  Wybieramy łóżko dla chłopca. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Nici wykorzystywane do produkcji satyny mogą być wykonane z materiałów naturalnych – jedwab, bawełna, włókno bambusowe lub z syntetyków – poliester.

Do czego wykorzystywana jest satyna?

Satyna jest tkaniną, która wykorzystywana jest w produkcji wielu produktów tekstylnych, są to:

  • Pościele
  • Prześcieradła
  • Ubrania – koszule, sukienki, spódnice
  • Bielizna
  • Poszewki
  • wstążki, kokardki

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here