Black and white interior design
5
(1)

Pudełka i  sprytnie zaaranżowane miejsca do przechowywania to sposób aby uniknąć chaosu i bałaganu w pomieszczeniach. Zależnie od tego, jaką przestrzenią dysponujemy, możemy zainwestować w różne rozwiązania. Sprawdźmy, na co warto zwrócić uwagę.

Spis treści artykułu:

Wykorzystaj przestrzeń

W przypadku mniejszej powierzchni mieszkania kluczowe jest właściwe wykorzystanie przestrzeni. Dlatego warto myśleć o swoim mieszkaniu nie tylko w odniesieniu do tego, ile miejsca do zagospodarowania daje nam podłoga, ale również, co możemy umieścić na ścianach.

Klasyczne półki, pawlacze świetnie się sprawdzą. Nie zastawiajmy ich jednak w standardowy sposób. Kupmy niewielkie pojemniki w różnych, acz nie odbiegających od siebie znacznie – rozmiarach , które ustawimy na półce, a w nich schowamy np. ładowarki czy rzadziej używane drobiazgi.

Pudełka  powinny być w jednym kolorze – po pierwsze wygląda to bardziej elegancko, po drugie sam kolor stworzy barwny akcent w pomieszczeniu i doda wnętrzu energii.

Sekrety pod łóżkiem i  na szafie

W każdym mieszkaniu jest przestrzeń, którą można w ciekawy sposób wykorzystać, jednocześnie zyskując miejsce do przechowywania rzeczy i… ład w pokoju. Taką przestrzeń mamy pod łóżkiem i powinniśmy ją ciekawie wykorzystać zamiast skazywać na zapomnienie i kurz.

Świetnie sprawdzą się tam wsuwane pojemniki na obuwie, z którego w danym sezonie nie korzystamy, a także próżniowe pojemniki na zapasową pościel. Niskie, zamykane pojemniki na książki lub drobiazgi czy zabawki- też są znakomitym pomysłem.

Drugim miejsce,, które można wykorzystać do estetycznego przechowywania to miejsce na szafie. Tu  dobrze wyglądać będą zamykane pojemniki w stonowanych, jasnych kolorach – nie będą optycznie zmniejszać pomieszczenia i ujmować mu wysokości a świetnie sprawdzą się by schować np. szaliki i czapki  w trakcie lata.

Pojemniki w kuchni

Kuchnia jest szczególnym pomieszczeniem w domu – tutaj musimy najbardziej zadbać o sensowny dobór rozmaitych pojemników. Te, które będą miały styczność z żywnością, powinny być przeznaczone do takich celów i certyfikowane.

  Osiedle Nowy Horyzont – zamieszkaj przy ul. Łomnickiej we Wrocławiu

Zamiast chować przyprawy w nudnych woreczkach możemy wykorzystywać ładne, szklane pojemniki np. z magnetyczną listwą do umieszczenia na drzwiach lodówki – zyskujemy element  dekoracyjny i dodatkową przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie serii pojemników z tego samego tworzywa, np. metalowych, ceramicznych – nie tylko utrzymują w porządku przyprawy i drobne sprzęty kuchenne, ale też porządkują optycznie przestrzeń. Nagromadzenie różnych pojemników, słojów i pudełek potęguje wrażenie chaosu.

Wnęki, szafy i organizery

Nie każdy lubi wystawianie pudeł i pudełeczek, nawet jeśli są one dobrze dopasowane do wnętrza. Jeśli mamy niewielką wnękę, możemy przemyśleć jej zabudowanie szafą – w ten sposób uzyskamy dodatkową przestrzeń, która na pierwszy rzut oka będzie niewidoczna! W szafie umieścić można również pojemniki wiszące na zabawki, zaś na niemowlęcym łóżeczku powiesić organizer na kosmetyki czy przybory higieniczne. Rozwiązaniem są też organizery w szafach umożliwiające posegregowanie ubrań i zyskanie przestrzeni.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą w reorganizacji przestrzeni i jej wykorzystania w Waszych mieszkaniach.  Po więcej zapraszamy na stronę naszej Galerii Wnętrz Domar – http://domar.pl/.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here