Jak dobrać monitor do wystroju wnętrza?
5
(1)

Monitor jako element wystroju wnętrza

Wyobraźmy sobie sytuację – przygotowaliśmy aranżację, która jest spójna estetycznie, elegancka, schludna, pozbawiona ekstrawaganckich dekoracji. Urządzamy wnętrze i cieszymy się jego unikatowym charakterem przez krótki moment, zanim do gry wejdzie szpecący sprzęt komputerowy. Jakkolwiek dobór samej obudowy PC i jej designu nie powinien stanowić problemu, tak monitor zawsze będzie na widoku – taka już jego funkcja, w końcu to na nim odbywa się nasza praca, musi być więc odpowiednio wyeksponowany.

Tutaj niestety zaczynają się trudności – monitory dostępne są w mało zróżnicowanych wariantach stylistycznych. Ich design jest mniej więcej taki sam, co znacząco utrudnia dobór idealnego rozwiązania. Kiedy są włączone, mogą same w sobie stanowić ciekawy akcent we wnętrzu. Gdy jednak je wyłączymy i nie korzystamy z komputera, szpeci on wnętrze czarną przestrzenią. Sytuacja bez wyjścia? Nie do końca.

Skoro mamy do czynienia z tak agresywnym akcentem, postarajmy się go stonować

Producenci monitorów i telewizorów stawiają na bezramkowe rozwiązania nie tylko z powodu ich praktycznych zastosowań, ale także szansy na stworzenie produktu bardziej uniwersalnego pod kątem estetyki. Jeśli więc postawisz na sprzęt z najwyższej półki, który trafił do oferty kilka miesięcy temu, istnieje spora szansa, że otrzymasz urządzenie o bardzo minimalistycznym i nowoczesnym designie. Jeśli jest to monitor klasy premium albo przynajmniej tak wygląda, jest to dla Ciebie kolejna szansa na uzasadnienie obecności takiego monstrum w Twoim wnętrzu.

Funkcjonalność łączy się z chęcią nadania wnętrzu nieco bardziej odważnego, bogatego charakteru. Pamiętaj także, że część monitorów jest dostępna w kolorze białym. Jeśli więc potrzebujesz rozwiązania do wnętrza minimalistycznego, zimnego, skandynawskiego – to może być idealne rozwiązanie. Z drugiej strony, jeśli futuryzm, modernizm i styl nowoczesny, czy gamingowy nie jest Ci obcy, możesz spokojnie postawić na monitor o drapieżnym, agresywnym, wyróżniającym się wzornictwie. Jednak w eleganckich wnętrzach zdecydowanie warto postawić na zwykłe, bezramkowe, płaskie monitory. By dostarczyć większej dozy minimalizmu, warto umieścić je na ścianie – to sprawia, że sprzęt lepiej wpasowuje się we wnętrze.

  Nowoczesna kuchnia, czyli co teraz w modzie?

Gdzie znaleźć monitory, których design stoi na najwyższym poziomie?

Jeśli poszukujesz monitorów o minimalistycznym wzornictwie, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej – https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led. Kiedy w obszarze Twoich zainteresowań jest sprzęt bezkompromisowy, najwyższej jakości, który dostarczy Ci nie tylko znakomitą estetykę, lecz także wybitne parametry, zdecydowanie warto odwiedzić naszą ofertę monitorów 4K – to najnowszy standard jakości obrazu – https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/rozdzielczosc-ekranu_3840-x-2160—uhd-4k-. Jeśli natomiast szukasz do swojego wnętrza komputera, który nie tylko zapewni Ci znakomite parametry, ale i nie oszpeci Twojej aranżacji, zapraszamy Cię do odwiedzenia naszych propozycji na https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/komputery-pc/komputery-stacjonarne.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here