Lastryko na podłoze w salonie z wysokim sufitem
5
(1)

Niezmiennie powraca się do materiałów, których kiedyś używano na co dzień – jednym z nich jest lastryko. Coraz częściej spotyka się je we wnętrzach.

Czym jest lastryko?

Lastryko to materiał budowlany. Inaczej, jest to odpowiednio wyszlifowana betonowa masa, z dodatkiem różnych kruszyw, takich jak granit, marmur czy bazalt.

Początki lastryka

W dawnych czasach, lastryko było tanim materiałem. Co za tym idzie, używano go często i powszechnie. Lastryko służyło do wykończenia schodów przed domami czy na klatkach schodowych w blokach. Często spotykało się również parapety a także podłogi wykonane z tego materiału. W starszych domach, do dzisiaj można spotkać pozostałości lastryka używanego w takiej formie.

Powrót lastryka

Do mody w aranżacji wnętrz powróciło lastryko, a razem z nim pojawiły się płytki lastrykowe. Dzięki rozwojowi technologii, lastryko przeżywa swój renesans. Przede wszystkim, technologia naszych czasów dała możliwość znacznego poszerzenia gamy barwnej czy formy lastryka. Materiał ten posiada wiele zastosowań i stał się bardzo popularny w urządzaniu wnętrz. Szczególnie chętnie używa się go w łazienkach.

Zalety płytek lastrykowych

Płytki lastrykowe CerDesign mają wiele plusów. Przede wszystkim są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Ze względu na swoją fakturę i wzór, brudu bardzo często nie widać. Jeśli jakiś się pojawi, łatwo się go pozbyć. Oprócz tego, istnieje możliwość stosowania ich na ogrzewanie podłogowe. Warto również zaznaczyć, że cena lastryka jest przystępna, a wykończenie nim wnętrza daje bardzo ciekawy efekt.

Jak wykorzystać płytki lastrykowe?

Pomysłów na wykorzystanie lastryka pojawia się coraz więcej. Najczęściej płytki lastrykowe używane są w łazienkach czy kuchniach. Lastryko jest dobrym wyjściem na urozmaicenie wnętrza. W połączeniu z drewnem czy boazerią, lastryko nada wnętrzu bardzo przytulny i ciepły charakter.

  Jak dopasować kanapę z funkcją spania do swoich potrzeb?

Lastryko w dalszym ciągu idealnie sprawdza się również na zewnątrz. Płytki lastrykowe można użyć na tarasie lub na elewacji domu. Płytki wykonane z lastryka mają różne formaty. Na powierzchnie takie jak taras warto wybrać płytki XXL. Jeśli chodzi o balkon, w tym przypadku najlepiej sprawdzą się płytki mniejsze powierzchniowo.

Po raz kolejny lastryko powraca również na schody. Materiał jest bardzo praktyczny i wytrzymały. Oprócz łatwości w utrzymaniu jego czystości, lastryko posiada wysoką odporność na ścieranie. Warto również wspomnieć, że odpowiednio obrobione lastryko ma właściwości antypoślizgowe. Zapewni to bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Lastryko w kuchni

Lastryko w salonie – inspiracje

Pomysł na lastryko w łazience

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here