Łazienka z ładnymi klientami
5
(1)

Łazienka jest najczęściej tym najmniejszym pomieszczeniem w domowej przestrzeni. Nic dziwnego, że większość inwestorów urządza ją z zastosowaniem białych elementów wykończenia. To właśnie kolor biały i jasne tonacje pięknie odbijają światło i optycznie powiększają wnętrze. Poznaj więcej trików, dzięki którym Twoja mała łazienka będzie wydawać się większa, a już na pewno będzie w pełni funkcjonalna.

Kolory, które optycznie powiększają 

Rzeczywiście, większość łazienek urządzana jest w kolorze białym. Wszystko dlatego, że to barwa, która nadaje ład i porządek, daje wrażenie idealnej sterylności, która w przestrzeni łazienkowej jest przecież tak pożądana. 

Inwestorzy nie muszą jednak ograniczać się do uniwersalnego, ale jakże klasycznego i sztampowego koloru białego. Mogą zastosować również dodatki dekoracyjne w innych barwach, dzięki czemu ożywią nieco bladą łazienkę. 

W łazience świetnie sprawdzają się wszelkie tonacje beżowe, ale też skandynawskie szarości. Z powodzeniem można zastosować także jasne pastele, przede wszystkim blady róż, błękit czy miętę. 

Dekory, które rozświetlają wnętrze 

Co ważne, nie tylko kolory mogą wpływać na optyczne powiększenie łazienki. Warto stawiać na płytki do łazienki z odpowiednim motywem dekoracyjnym, wzorami albo choćby niewielkimi akcentami. Doskonale sprawdzają się drobinki mieniącego się brokatu, kwarcu, kryształki, ozdobne kamienie czy motywy opalizujące. Wszystkie pięknie odbijają światło i wpływają na odświeżenie niewielkiej przestrzeni. 

Gra świateł 

Nic tak dobrze nie wpływa na optyczne powiększenie danej przestrzeni jak dobrze dobrane światło. W łazience sprawdza się to mocne i raczej zimne, które jednocześnie jest praktyczne. Można zastosować zarówno plafon czy lampę sufitową, jak i dodatkowe elementy świetlne typu dekoracyjne kinkiety. W nowoczesnych łazienkach sprawdzi się też energooszczędne oświetlenie ledowe, przede wszystkim ozdobne listwy LED, które można dobierać wedle preferowanej barwy i mocy natężenia światła. 

  Nowoczesne biuro w domu
Mała łazienka to problem wielu mieszkańców bloków z wielkiej płyty. Zobacz jak ją urządzić.

Elementy wyposażenia łazienki 

Łazienka musi być przede wszystkim praktyczna i funkcjonalna, a korzystanie z niej w pełni komfortowe dla wszystkich domowników. Warto dobrze przemyśleć jej wyposażenie. 

W tych najmniejszych łazienkach lepszym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa, aniżeli wanna. Niezbyt trafnym wyborem będzie wanna wolnostojąca, która rzeczywiście pozwala na codzienny relaks po ciężkim dniu, ale zabiera zbyt dużo miejsca. 

Warto wykorzystywać każde miejsce i zakamarek łazienkowej przestrzeni. Wykorzystaj wnękę na umywalkę, w małych pomieszczeniach sprawdzi się również umywalka narożna. 

Istotne jest również wyposażenie łazienki w odpowiednie meble. Do tych niewielkich wnętrz idealnie pasować będą meble modułowe, które można zestawiać wedle własnych preferencji i montować, niczym elementy tworzone na specjalne zamówienie. Co więcej, meble modułowe bardzo często wykazują optymalną funkcjonalność. Pod umywalką można zamontować dodatkową szafeczkę, a zamykany kosz na pranie sprawdzi się jednocześnie jako siedzisko. Dobrym rozwiązaniem są też szafki wiszące.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here