Fototapeta wodospad
fototapeta 3d morskie oko
5
(1)

O jakie tricki nam chodzi i co powinniśmy zrobić, by optycznie powiększyć nasze wnętrze? O pomoc poprosiliśmy eksperta z Redro.pl, który podpowie nam, jak w prosty i szybki sposób zmienić nasz dotychczasowy wystrój. Okaże się, że metamorfoza jest łatwiejsza, niż sądziliśmy!

Kluczem do sukcesu są fototapety 3d. Ozdobienie pokoju za pomocą ściennej dekoracji to jeden z najszybszych pomysłów na odświeżenie dotychczasowej aranżacji, z kolei przestrzenny wzór odznaczający się iluzją głębi odczaruje nasz kameralny metraż. Perspektywa zbieżna, na przykład ulica biegnąca pomiędzy budynkami, lub kulisowa, przedstawiająca wzajemnie zasłaniające się górskie pagórki, wprowadzi do pomieszczenia wrażenie dodatkowej przestrzeni, dzięki czemu zmieni się nasze postrzeganie wielkości pokoju. – wyjaśnił nam ekspert.

Zgodnie z tymi instrukcjami przygotowaliśmy poniżej kilka dekoracyjnych pomysłów na urządzenie salonu, sypialni i przedpokoju.   

Fototapeta z wodospadem
fototapeta 3d wodospad

Salon pod malowniczym wodospadem

https://redro.pl/fototapety/tematy/przestrzenne/3d/

Jeśli chcemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – powiększyć optycznie pokój i ozdobić go w naprawdę wyjątkowy sposób – pomogą nam w tym malownicze fototapety 3d do salonu. Wodospady, które spadają z wysokich zboczy lub kryją się pośrodku gęstej dżungli, nie tylko staną się sprytnym trickiem, dzięki któremu nasz metraż się optycznie powiększy. Wprowadzą także do pomieszczenia wyjątkowy klimat. Wodospad to jednak nie jedyna propozycja, która znajduje się w zasięgu ręki.

Możemy zdecydować się na wiele innych pejzaży w zależności od tego, jaki zakątek świata jest nam najbliższy. Może to być wzburzone sztormem morze o spienionych falach, złota pustynia pod błękitnym niebem, sięgające chmur wierzchołki gór lub sielankowe pagórki Toskanii. – podpowiedział nam specjalista z Redro.pl. 

Fototapeta włoskie miasteczko
fototapeta 3d sypialnia

Sypialnia we włoskim miasteczku

https://redro.pl/

W sypialni spędzamy znacznie mniej czasu niż w salonie, ale nie oznacza to, że nie możemy się tutaj cieszyć przestronnym metrażem i urokliwym widokiem. By zapewnić sobie wyjątkową atmosferę do wieczornego relaksu i porannej pobudki, postawmy na włoskie miasteczko. Źródłem inspiracji może być dla nas nie tylko Rzym, Neapol czy Wenecja, ale także Bari, Genua czy Werona. Wybierzmy taki wzór ściennej dekoracji, na której znajdzie się kamienna, wąska uliczka biegnąca pomiędzy zabytkowymi domami porośniętymi bluszczem i kwiatami. Perspektywa znajdująca się na takiej fotografii sprawi, że w mgnieniu oka nasza sypialnia stanie się optycznie większa.

  Nowoczesne oświetlenie do łazienki

Innym pomysłem jest z kolei panoramiczne ujęcie miasteczka widzianego z lotu ptaka. Na takim przedstawieniu znajdą się charakterystyczne, czerwone dachy starych domów, które rozciągają się aż po horyzont, przepięknie kontrastując z niebieskim niebem. – wyjaśnił nam ekspert. – Taki widok będzie zapierał dech w piersi za każdym razem, gdy będziemy wchodzić do sypialni.

trójwymiarowa fototapeta
fototapeta 3d geometria

Przedpokój z unikalnym deseniem

Bardzo ważnym miejscem, o którym często zapominamy, jest przedpokój, bo jest on niejako wizytówką naszego domu czy mieszkania. To właśnie to pomieszczenie widzimy jako pierwsze, gdy przekraczamy próg. Jednocześnie miejsce to jest zazwyczaj bardzo kameralne i w związku z tym mamy ograniczone możliwości, by je sprytnie urządzić. Znając już jednak wskazówki eksperta z Redro.pl wiemy, co możemy zrobić, by błyskawicznie odmienić wystrój. Fototapety 3d do przedpokoju to nasz bilet do całkiem nowej jakości wnętrza. Tutaj jednak nie pojawi się malowniczy pejzaż ani urokliwe miasteczko. Ekspert ma dla nas coś zupełnie innego:

Trójwymiarowy deseń to znakomita opcja, ponieważ nie przytłoczy bardzo małego metrażu, a jednocześnie wprowadzi do niego efekt dodatkowej przestrzeni. Możemy postawić na mozaikę, plecionkę czy kratkę, ale możliwości jest znacznie więcej.

Trójwymiarowe fototapety to nie jedyna rzecz, która pomoże nam uporać się z kameralnym metrażem. Ekspert poradził nam także, byśmy postawili na jasną paletę kolorów, która spotęguje efekt optycznego powiększenia pokoju, a także zrezygnowali z wszelkich zbędnych sprzętów czy bibelotów, które niepotrzebnie zajmują miejsce. W ten sposób przeprowadzimy naprawdę zjawiskową metamorfozę wystroju.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here