__ar__wka_LED_GU_5392321e7c6ed
5
(1)

O LED słów kilka

Zacznijmy od końca. LED, czyli dioda elektroluminescencyjna, zwana jest inaczej diodą świecącą (ang. light-emitting diode, LED).

Taka dioda została zaliczona do półprzewodnikowych przyrządów optoelektronicznych, czyli takich które emitują promieniowanie widzialne oraz podczerwień i ultrafiolet. Diody nie pobierają dużo energii, choć same emitują silne światło, dzięki temu są energooszczędnymi i ekologicznymi produktami, chętnie wykorzystywanymi w bezpośrednim oświetleniu domów, mieszkań, a także są stosowane w takich urządzeniach elektronicznych jak telewizory czy monitory komputerowe. Ale nas interesują żarówki LED, czyli to co jest dostępne…

...w sprzedaży, czyli drogie i tanie produkty

__ar__wka_LED_GU_5392321e7c6edW specjalistycznych sklepach z oświetleniem, a także w supermarketach na działach oświetleniowych znajdziemy coraz szerszą ofertę produktów, które wykorzystują technologię LED. Ceny tych produktów zasadniczo różnią się od siebie.

I tak żarówki LED są drogie i tanie. Te drogie to produkty markowe, te tańsze markowe nie są. A różnice są zasadnicze już od pierwszego rzutu oka. Droższy produkt jest choćby lepiej i bardziej estetycznie wykonany. Tańszy produkt jest pod tym kątem zdecydowanie bardziej niedbały. Jednak ze względy na wysoką cenę, klienci najczęściej kupują produkt tańszy. Czy dobrze robią?

Tańsze oznacza gorsze?

W tym wypadku dokładnie tak jest. Kupno markowych LEDów nie oznacza pańszczyzny płaconej za logotyp firmy, ale za prawdziwą jakość i wydajność w użyciu. Wysokiej jakości LED to efektowne i efektywne energetycznie światło dla domów i mieszkań. Wykorzystuje się je także w galeriach handlowych, hotelach i restauracjach. Dzięki swojej wysokiej efektywności są oszczędne i wytwarzają jednorodne światło.

Jaka jest trwałość oświetlenia LED?

A przede wszystkim oświetlenie LED jest bardzo trwałe. Tanie LED – żarówki i taśmy LED – składają się najczęściej ze słabej jakości podzespołów. Dlatego też ich trwałość oraz jakość wytwarzanego światła jest po prostu słabsza. Poza tym zamontowanie nieznanego źródła światła może spowodować uszkodzenie oprawy oświetleniowej, jej przegrzanie. Znane są też przypadki – i to częste – uszkodzenia całej instalacji elektrycznej. Takie awarie mogą grozić pożarem.

  Najlepsze projekty domów w zabudowie bliźniaczej

Warto, więc zainwestować w droższy, ale bezpieczniejszy produkt. A jeśli nas na niego nie stać – to kupmy lampy halogenowe lub żarówki energooszczędne, ale również znanych producentów.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. Taśma często jest montowana bezpośrednio w suficie g/k, a w tym miejscu często brakuje cyrkulacji powietrza. Efektem jest wypalanie się segmentów taśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here