pokój dyskotekowy
4.5
(2)

Tikkurila to fiński producent farb należący do międzynarodowej Grupy Tikkurila o ponad 140-letniej tradycji w branży. Od 1998 roku jest na rynku polskim i jako jeden z pierwszych rozpoczął proces tworzenia sieci mieszalni farb, w których możliwa jest realizacja indywidualnych upodobań kolorystycznych nawet najbardziej wymagających klientów.

Farby Tikkurila cieszą się ogromnym uznaniem

Na świecie marka cieszy się szczególnym zaufaniem profesjonalistów oraz klientów indywidualnych. Znana jest również ze względu na swoje zaangażowanie w szeroko rozumianą działalność proekologiczną oraz ścisłe przestrzeganie norm i dyrektyw obowiązujących w tej dziedzinie.

Siła dekoracji tkwi w tym, że nie musimy tworzyć na ścianach skomplikowanych, artystycznych ornamentów. Efektownie wyglądają nawet zwykłe rowki czy regularnie powtarzające się wgłębienia. Już przy pomocy prostych narzędzi możemy samodzielnie wykonać nietuzinkowe dekoracje. Wszystko zależy od naszej kreatywności i zapału.

Dekoracyjne zdobienie jest bardzo proste. Całą powierzchnię ściany pomalujcie matową farbą, np. Optiva Super Mat markiTikkurila. Po wyschnięciu farby naklejcie, za pomocą taśmy dwustronnej, szablon z wybranym wzorem. Pozostałą powierzchnię – poza szablonem – pomalujcie za pomocą gładkiego wałka transparentnym laserunkiem perłowym, np. Takia Pearl Glaze w wybranym kolorze. Natychmiast po pomalowaniu laserunkiem odklejcie szablon i gotowe.

Tynki dekoracyjne Tikkurila

Tynki dekoracyjne to gotowe mieszanki, np. akrylowe. Swoją fakturą mogą imitować różne materiały wykończeniowe, a przy pomocy farby lub bejcy naśladować je kolorystyką. Umiejętnie wykonane, strukturą do złudzenia mogą przypominać np. star tynki lub surowe mury. Bejce do efektów specjalnych tworzą transparentne, półmatowe, nieżółknące powłoki o zaskakującej, efektownej głębi. Specjaliści Tikkurila polecają stosowanie bejc i tynków dekoracyjnych zarówno do wnętrz klasycznych, jak i do tych utrzymanych w minimalistycznym klimacie.

  Płytki klinkierowe – sprawdź, jak wykorzystać je do dekoracji elewacji oraz wnętrza domu

Zabawa kolorem dzięki farbie

Trójwymiarową metamorfozę koloru uzyskamy dzięki nałożeniu bejcy. Nałożenie bejcy to szybka i prosta metoda wyróżnienia dekoracją wybranych ścian, przy czym wałek, że wzorem umożliwia tu uzyskanie dodatkowego wykończenia.

Efekt może być subtelny bądź bardziej wyrazisty, w zależności od wybranych kolorów i narzędzi. Warto pamiętać, że najlepszy rezultat uzyskamy, gdy bejca będzie trochę ciemniejsza od koloru warstwy podkładowej.

Maskowanie z kolei to wyrazistość wzoru. Polega na tworzeniu wzorów o prostych krawędziach, dzięki taśmie malarskiej. Zapewnia graficzną czystość dekorowanych powierzchni. Ta prosta technika znajduje zastosowanie w pomieszczeniach, w których dolne partie ścian szybciej się brudzą lub gdy chcemy je wyróżnić innym kolorem, np. w pokoju dziecka.

Geometryczne wzory na ścianach

Inne pole wykorzystania to tworzenie geometrycznych wzorów, w celu zmiany optycznego postrzegania pomieszczenia – malowanie na inne odcienie wybranych części ścian, tworzenie szachownic, pionowych lub poziomych pasów i linii. Tę metodę zdobienia ścian można łączyć z innymi technikami, np. z dekoracją tynkiem Optiva Formo.


Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here