Małe mieszkanie nie musi być kłopotliwe. Zobacz, jak je urządzić.
0
()

Jak urządzić pokój gościnny z aneksem w naszej kawalerce tak, aby spełniał wszystkie funkcje, które są dla nas priorytetem? Czy sypialnia w małym mieszkaniu może być przestronna, pomimo małego metrażu? I w końcu ile metrów powinno mieć mieszkanie, aby nie było dla nas zbyt małe? Tak naprawdę wszystko w tym kontekście zależy od tego, jak je urządzimy. Skorzystaj z darmowych porad projektanta wnętrz.

Jasne ściany, to przestronne mieszkanie

Pierwszym z tricków na optyczne powiększenie małego mieszkania jest pomalowanie go w jasnych barwach. Nie od dziś wiadomo, że „czarny wyszczupla” – stonowane kolory są modne i wyglądają bardzo dobrze, jednak wyłącznie w miejscach, które mają duży metraż. Jeśli zależy nam z kolei na zatuszowaniu małej powierzchni powinniśmy pomalować ją na biały, beżowy bądź żółty kolor.

Dzięki temu całe pomieszczenie będzie miało lepsze światło, w rezultacie dając wrażenie większego. Jest to przydatna wskazówka, którą możemy zastosować także w sypialni czy małej łazience.

domifikacje-pl-male-mieszkanie-moze-byc-piekne-2

Podłoga ma znaczenie

Jasna podłoga, choć wymaga większej dbałości o jej codzienny wygląd, także pozytywnie wpływa na wygląd małych mieszkań. W połączeniu z jasnymi ścianami daje idealny efekt końcowy powodujący złudzenie większej powierzchni. Co istotne, w czasie wybierania podłogi warto zadbać także o to, by w całym mieszkaniu użyć tego samego materiału. Ten trick zamieni całe mieszkanie w spójną, dobrze wyglądającą aranżację.

Zagraj światłem i udostępnij dodatkowe powierzchnie

Gra światłem jest ważna nie tylko w teatrze czy dobrym klubie muzycznym. Urządzając małe mieszkanie dzięki sztuczkom z oświetleniem możemy wiele skorzystać. Naświetlając pewne miejsca w odpowiedni sposób, a unikając przy tym tych, które niekorzystnie wpływają na odbiór mieszkania jak całość, możemy zdziałać cuda. Jeśli nie mamy zmysłu, który nam na to pozwoli, warto zatrudnić specjalistę. Dobre oświetlenie to recepta na sukces.

  Aranżacja wnętrza z ekologicznych materiałów

domifikacje-pl-male-mieszkanie-moze-byc-piekne-3

Antresola to ciekawa alternatywa

Chcemy oddzielić pokój dzienny od sypialni, a nie mamy na to fizycznej możliwości? Zastanówmy się nad antresolą, która w wysokich pomieszczeniach może okazać się pomysłowym rozwiązaniem na powiększenie użytkowego metrażu naszego małego mieszkania.

Przy okazji dzięki temu przed wizytą gości nie będziemy musieli każdorazowo ścielić swojego łóżka, a w przypadku gdy mamy aneks kuchenny, nasza pościel nie będzie przenikała zapachami wprost z naszych talerzy. Warto to rozważyć.

Z pytaniem jak urządzić pokój bądź jak urządzić małe mieszkanie spotykamy się w obecnych czasach w naszym życiu niezwykle często. W dobie ciągłych relokacji związanych z aktywnym życiem zawodowym bądź studiami warto znać takie tricki, które pozwolą nam egzystować na każdej powierzchni z niekrytą przyjemnością i satysfakcją. Miejsce naszego zamieszkania powinno przynosić nam ulgę i powinniśmy chcieć tam wracać.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. Wbrew pozorom nie obrazy i nie kupne dekoracje, ale właśnie światło i wypełniona nią przestrzeń są najlepszymi ozdobami domu. I – jak autor – uważam, że kolor jak najbardziej ma znaczenie. Ten jaśniejszy i delikatniejszy jest lepszy od ciemnego i przytłaczającego, a jednolita ściana lepsza od pstrokatej, bo można dobrać do niej więcej ozdobników, a także często je zmieniać – wraz z modą, sezonem, kaprysem, jak kto lubi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here