Nie masz miejsca na grzejnik w swojej małej łazience? Nasze rozwiązanie to nowoczesny grzejnik łazienkowy.
5
(2)

Merbau, tek, lapacho, doussie oraz nasz rodzimy dąb i jawor to gatunki drewna, które idealnie nadają się do warunków wilgoci, czyli będzie to idealne drewno w łazience.

Czy drewno sprawdzi się w łazience?

Bogactwo gatunków i wybawień czyni z drewna atrakcyjny materiał do wszelkich eksperymentów. Podstawowe znaczenie ma tutaj wybór odpowiedniego gatunku drewna oraz forma w jakiej drewno zostanie wykorzystane. Drewno przeznaczone do pomieszczeń o dużej wilgotności musi być odporne na wilgoć i wahania temperatury, aby nie pęczniało i nie rozsychało się.

Drewno jak żaden inny materiał potrafi nadać klimat, urok i przytulność aranżacji łazienki. Pamiętajmy, że deski muszą być zaolejowane – surowe deski muszą być pokryte olejem tuż po zamontowaniu.

Jakie drewno wybrać do łazienki?

W łazience kluczowym parametrem dla drewna, który należy brać pod uwagę jest stabilność. Stabilność drewna określa w jakim stopniu dany gatunek zmienia wymiary pod wpływem wahań wilgotności, czyli jak szybko na nie reaguje w efekcie czego pęcznieje lub kurczy się.

Merbau, tek, lapacho, doussie, ale także dąb i jawor to gatunki drewna, którym nie straszne są specyficzne warunki panujące w łazience.


Aranżacja z Quick Step®– panele podłogowe Shipdeck Lagune

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Loftowa łazienka. Jak urządzić to wnętrze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here