Czerwony klinkier na ścianie
5
(1)

Jakie płytki klinkierowe wybrać?

Szeroki wybór kolorów i faktur klinkieru daje możliwość wykończenia zarówno elewacji, jak i wnętrza w dowolnej estetyce. W zależności od wyglądu, rozmiaru i sposobu ułożenia elementów można uzyskać bardzo różne efekty. Klinkierowe płytki ścienne Dekordia bez problemu wpasują się w każdy styl – zarówno rustykalny, jak i industrialny czy modernistyczny.

Tego rodzaju płytki na ścianę dostępne są w wielu kolorach, od ceglanych czerwieni, żółci i rozmaitych odcieni brązu po szarość, antracyt i czerń, a nawet biel. Może być wykorzystany do pokrycia całej powierzchni bądź jako element dekoracyjny. W obu przypadkach sprawdzi się równie dobrze. Klinkier nadaje się również na płytki kuchenne. Sprawi, że wnętrze będzie estetyczne, a przy tym klimatyczne i przytulne. Dodatkową korzyścią jest fakt, że płytki do kuchni imitujące cegły nie wchłaniają zanieczyszczeń i stosunkowo łatwo je umyć.

Ze względu na doskonałe właściwości klinkieru elewacyjnego i jego wysoką trwałość wybór konkretnego rodzaju kafli jest w dużej mierze kwestią wyłącznie estetyczną. Dokładnie wskazówki dotyczące wyboru produktu, a także szeroko pojętą pomoc ekspercką można uzyskać w sklepie Dekordia.

Klinkier w domu

Jak kłaść klinkierowe płytki ścienne?

Klinkier elewacyjny jest dostępny w formie podstawowej, a także narożnikowej. Dzięki temu można uzyskać aranżację idealnie imitującą prawdziwy ceglany mur. Płytki są znacznie cieńsze i lżejsze niż cegły, mimo to różnice wizualne są trudne do dostrzeżenia.

Klinkier w salonie

Powierzchnia, na której będzie instalowany klinkier elewacyjny, musi być sucha i dokładnie oczyszczona. Do montażu konieczny jest elastyczny klej dedykowany kaflom klinkierowym. Kładąc płytki na ścianę, należy pilnować, by pod nimi nie tworzyły się puste przestrzenie. Jest to konieczne dla utrzymania szczelności i zabezpieczenia ściany budynku przed wilgocią. Dla najlepszego rezultatu warto zachować ok. 1 cm odstępy pomiędzy kaflami.

  Wolnostojące wanny w stylu retro. Klasyczna elegancja

Dobrą praktyką jest mieszanie płytek klinkierowych z różnych opakowań dostarczonych przez sklep. W ten sposób uzyska się niejednolity efekt, możliwie najbardziej zbliżony do faktycznego muru. W trakcie pracy warto wspomagać się drewnianymi lub plastikowymi klinami, które utrzymają idealnie równe odległości między płytkami. Należy także pamiętać, że układanie płytek na wełnie mineralnej lub styropianie wymaga wcześniejszego zabezpieczenia powierzchni siatką zbrojącą zatopioną w kleju montażowym.

Klinkier w małym salonie

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here