jak urządzić salon z aneksem kuchennym

Monochromatyczny wystrój potrafi zachwycić, wymaga jednak odwagi. Jeśli jednak zdecydujemy się na taki krok – możemy osiągnąć wnętrze eleganckie, klasyczne a jednocześnie nowoczesne i bardzo stylowe.


Czarno- białe przestrzenie w obecnym czasie są bardzo modne. Materiały, struktury, formy oraz nowoczesny design daje nam możliwość wykreowania takiego wnętrza. Połączenie bieli i czerni w meblach, kolorach i dodatkach, idealnie zrównoważone dadzą nam efekt graficznej i geometrycznej przestrzeni. Biel w psychologii koloru przynosi spokój, pozwala uporządkować emocję, natomiast czerń wyrafinowanie, elegancję oraz tajemniczość. Zestawienie tych dwóch kolorów- może dać ciekawy efekt.

4Mówiąc o czerni i bieli, możemy traktować to metaforycznie. Może być to symbol dwóch kontrastujących kolorów, jednak niekoniecznie o czystej barwie. Jeśli użyjemy bieli zabarwionej beżem i szarością, i skontrastujemy to z ciemnym odcieniem brązu, czy szarości- efekt graficzny również zostanie osiągnięty. Eleganckie, bardzo nowoczesne mieszkanie w minimalistycznej formie to przykład takiego wnętrza. W apartamencie królują monochromatyczne barwy z przewagą bieli i czerni. Ciemne panele pojawiają się na podłodze oraz na ścianie telewizyjnej. To jeden z mocniejszych akcentów kolorystycznych we wnętrzu. Białe meble w aneksie kuchennym przełamane eleganckimi, czarnymi płytkami tworzą spójną całość. Nie tylko salon z kuchnią możemy zaaranżować w ten sposób. Łazienka która zachwyca wzorem czarno-białej mozaiki na podłodze, jednocześnie świetnie współgra z czernią płytek na ścianach. Jest to bardzo minimalistyczne, ale eleganckie wydanie przestrzeni pełnej kontrastów.


bielRównie ciekawą aranżacją jest salon z kuchnią w bardzo oszczędnej kolorystyce. Czarna wersja cegły pojawiła się w kuchni oraz w przedpokoju, gdzie świetnie współgra z białą, pojemną szafą. Połączenie białej cegły z czarną daje nam charakter oraz klimat. Światło dodatkowo podkreśla strukturę tych materiałów. Podobnie kolory te współgrają w nowoczesnej kuchni. Graficzny wyraz białej kuchni podkreśla sprzęt AGD w kuchni: elegancki okap, płyta grzewcza oraz funkcjonalny piekarnik. Zestawienie różnych struktur i materiałów świetnie dopełnia się z nowoczesnym designem. Oprócz gry kolorów w tych wnętrzach, pojawia się również zabawa i kontrast materiałów. Dzięki połączeniu matowych, chropowatych powierzchni oraz błyszczących, odbijających światło, szklanych struktur wnętrza stają się jeszcze bardziej różnorodne i kontrastowe. Mówiąc o graficznej przestrzeni, należy pamiętać o możliwościach jakie nam ona daje. Warto wyjść od koloru, jednak bawiąc się formą, strukturą, materiałem i kompozycją.


Kliknij w gwiazdkę i zostaw ocenę

3 KOMENTARZE

  1. Witam!
    Mam pytanie odnośnie czarnych płytek na ścianie w kuchni, czy fuga tez jest w kolorze czarnym? Kładę w kuchni również czarne płyki Berlin schwarz tegel 4 i zastanawiam się czy zafugować na czarno czy biało? Kuchnia biała z czarnym blatem z delikatnym akcentem białego marmuru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here