materac1
0
(0)

materac1

Sypialnia idealna

Wystrój sypialni bezpośrednio determinuje komfort naszego snu. Planując aranżację tego pomieszczenia nie zapominajmy o tym, że intensywne kolory ścian mogą za bardzo nas pobudzać i wybijać z naturalnego rytmu. Zadbajmy więc o to, żeby nasza sypialnia była pomalowana na stonowane kolory – np. odcienie beżu, rozmyte błękity i pastele. Do tego puchaty dywan na środku pokoju, zapalone świeczki na parapecie oraz zdjęcia w ozdobnym ramach zapewnią idealny wystrój sypialni.

Wybierz idealny materac

Kiedy urządzimy już wymarzoną sypialnię, pora wybrać komfortowy materac. Optymalną wygodę zapewniają produkty wyposażone w system sprężyn kieszeniowych wykonanych ze stopu tytanu, które dopasowują się do kształtu ciała, co gwarantuje niezakłócony sen przez całą noc. Ważne jest również, żeby materac był wyposażony w zróżnicowane strefy twardości, które będą stanowić idealne podparcie dla różnych partii ciała. Nowoczesne materace posiadające strefę lato-zima, pozwalają na idealne dostosowanie się do temperatury powietrza. Komfortowy sen zapewniają także inteligentne systemy pianek żelowych z pamięcią, które usuwają nadmiar ciepła, dzięki czemu już nigdy nie obudzisz się zlany potem. Uczucie komfortu potęgują także materace wyposażone w system tworzący chłodne środowisko podczas snu.

Rama i stelaż

Optymalna rama łóżka dla dwóch osób powinna mierzyć minimum 160 cm. Ważna jest również wysokość – przyjmuje się, że największą wygodę zapewniają ramy o wysokości 40-50 cm. Oczywiście szerokość i wysokość powinna być dostosowana do indywidualnych preferencji, wieku i kondycji osoby. Nie możemy zapomnieć, że materac powinien “oddychać” z obu stron, dlatego ważne są stelaże do materacy. Szeroki wybór znajdziemy, np. TUTAJ. Najlepszy stelaż to ten w formie drewnianych listewek połączonych ze sobą taśmą. Wygląd ramy zależy od naszego gustu – na rynku znajdziemy klasyczne drewniane ramy lub nowoczesne zagłówki tapicerowane.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here