szyba_antywlamaniowa_p4
0
()
  • SZYBA BEZPIECZNAOkreślamy tak szyby, w których między dwiema warstwami szkła stosuje się jedną lub dwie folie. Przykładowe oznaczenie 33.1 mówi nam, że zastosowano dwie tafle szkła o grubości 3 mm rozdzielone warstwą folii. Dzięki temu rozwiązaniu potłuczona szyba ”trzyma się” na warstwie folii, nie stanowiąc większego zagrożenia dla zdrowia i życia.
  • SZYBA ANTYWŁAMANIOWA P 2Rodzaj szyby bezpiecznej. Zbudowana jest z dwóch tafli szkła, rozdzielonych dwiema warstwami specjalnej folii PVB (butyral poliwinylu) o nominalnej grubości 0,38 mm. Grubość takiej szyby będzie mieć w przybliżeniu 8,8 mm (2 x 4 mm szyby + 2 folie x 0,38 mm każda). Szyba P 2 oprócz ochrony przed zranieniem stanowi czasową ochronę przy włamaniu.
  • SZYBA ANTYWŁAMANIOWA P 4Szyba P 4 zbudowana jest tak jak szyba P 2 z tą tylko różnicą, że między taflami szkła stosuje się 4 warstwy PVB. Przy takim rozwiązaniu szyba ma grubość 9,5 mm (2 x 4 mm szyby + 4 folie x 0,38 mm każda). Szyby P 4 znacznie utrudniają włamanie, i – jak się ocenia – mogą zastępować kraty o oczku 150 mm wykonane z drutu stalowego o średnicy 10 mm. Towarzystwa ubezpieczeniowe uznają szybę P 4 za wystarczające zabezpieczenie budynku, dzięki czemu nasze składki ubezpieczeniowe mogą być niższe o 5-10%.
  • PAKIETY SZYBOWE ZE SZKŁEM HARTOWANYMCechą charakterystyczną pakietów szybowych ze szkłem hartowanym jest to, że po rozbiciu rozpadają się na drobniutkie kawałki, które nie powodują poważnych zranień. Szkło hartowane posiada znacznie większą odporność na naprężenia mechaniczne i termiczne, dzięki czemu może być stosowane w budynkach o zwiększonych wymogach bezpieczeństwa.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

  Koszty budowy domu jednorodzinnego – jak tanio zbudować dom?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here