The dream house 20
5
(2)

Nie tylko biel nadaje charakteru

Proste, białe okna pasują zawsze i wszędzie, mają jednak pewną wadę – są mało oryginalne. Dlaczego by więc nie sięgnąć po profile w innym kolorze? W minimalistycznym wnętrzu doskonale prezentować będą się ramy o wyrazistej barwie, na przykład żółte albo bordowe. Jeśli preferowany jest styl tradycyjny, do wyboru mamy szeroką paletę oklein imitujących przeróżne gatunki drewna – od rodzimego dębu po egzotyczny mahoń. Na przykład na stronie domel.pl dostępne są okna dwukolorowe – zewnętrzny kolor profilu The dream house 20dobiera się według stylistyki elewacji budynku, natomiast rama wewnętrzna ma odcień pasujący do wystroju pomieszczenia.

Decydując się jednak na takie rozwiązanie, warto wybierać okna produkowane w technologii acrylcolor. Polega ona na tym, że profil PVC jest w wyniku koekstruzji trwale łączony z kolorową powłoką szkła akrylowego, dzięki czemu okno zachowuje swój oryginalny odcień przez wiele lat, a do tego jest odporniejsze na działanie czynników atmosferycznych.

W oknach nowej generacji można też zrezygnować z mało estetycznych aluminiowych ramek dystansowych. Dużo lepsze będą ramki „ciepłe”, wykonane ze stali nierdzewnej, silikonu albo masy uszczelniającej nakładanej w systemie TPS – we wszystkich tych przypadkach ramka ma dokładnie ten sam odcień co profil.

Magia dodatków czyni wnętrze niepowtarzalnym

Unikalny charakter wnętrza podkreśla się nie tylko kolorem, ale również kształtem okna. Profile mogą być proste albo zaokrąglone, a zamiast tradycyjnych prostokątów montuje się także okna okrągłe, zwieńczone łukiem, trójkątne, trapezowe albo stylizowane na dawne epoki, na przykład gotyk.

Okna zdobione szprosami

Stylowym dodatkiem są też okna ozdobione szprosami. Mają one jednak ten minus, że ograniczają dostęp światła do wnętrza, dlatego zamiast szprosów konstrukcyjnych lepiej wybrać te naklejane albo tzw. wiedeńskie.

  Czym kierować się przy wyborze ściennego kamienia dekoracyjnego?

Ponieważ nie wpływają one na stabilność konstrukcji, mogą być znacznie węższe, a różnica między nimi polega na tym, że przy szprosach wiedeńskich stosuje się dodatkowo wewnętrzne ramki, przez co okno nawet z bliska wygląda na podzielone na małe szybki. Ciekawym uzupełnieniem aranżacji są kolorowe okiennice oraz okucia z niewidocznymi zawiasami.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here