Biało-czarna łazienka
4.6
(17)

Wystrój łazienki bazuje głównie na rodzaju, kształcie płytek. Niebagatelne znaczenie ma również sam kolor płytek ceramicznych. Ten jednak determinowany jest często przez kształt i wielkość samej łazienki. Radzimy, jak wybrać odpowiedni kolor płytek łazienkowych.

Kolor płytek a łazienka
Mała łazienka w bieli czy czerni
Czerń w małej łazience
Biel w małej łazience
Dla kogo czarna, a dla kogo biała łazienka
Czarna, męska łazienka z odrobiną bieli
Biała, kobieca minimalistyczna łazienka
Czarno-biała łazienka

Kolor płytek a łazienka

Męsko-damski kontrast, synonim ponadczasowej elegancji, zestawienie bieli i czerni. Idealnie sprawdza się w dużej łazience. Czarne ściany , biało czarna mozaika na podłodze. Efekt graficzny, nowoczesny. Tworzy zdecydowany charakter wystroju. Na nieco mniejszej powierzchni dobrym i ciekawym rozwiązaniem będzie retro cegła. Lekka i błyszcząca, bo cegiełki zrobione są glazury. Biel powiększy wnętrze i doda wrażenie świeżości. A w dodatku do jej odcieni pasuje wszystko.

Mała łazienka w bieli czy czerni?

Mała łazienka przy odrobinie wyobraźni pomieści wszystko, co niezbędne, a przy tym będzie cieszyć oko. Niezależnie od kolorystyki czarnej, białej czy wielobarwnej, niewielkie wnętrze można urządzić tak, aby optycznie wydawało się większe. Nie musisz więc rezygnować z ciemnych kolorów aranżując małą łazienkę. Wszystkie chwyty dozwolone.

Czerń w małej łazience

Decydując się na ciemną ceramikę, płytki, armaturę pamiętać należy jednak o odpowiednim oświetleniu. Wnętrze musi być dobrze oświetlone, żeby sprawiało wrażenie jasnego i “przestronnego”. Nie bez znaczenia jest także wybór płytek. Najbezpieczniejsze będą te z połyskiem, ponieważ doskonale odbijają one światło i tworzą efekt trójwymiarowości. Całość zwieńczy duże lustro, które dodatkowo spełni funkcję powiększenia tego niewielkiego wnętrza.

  Dodatki do łazienki - jak dodać jej szyku?

Biel w małej łazience

Biała koncepcja nie wymaga aż tylu zabiegów, co w przypadku ciemnych kolorów. Tu więcej uwagi możemy poświęcić ergonomii. Jakiej gamy kolorystycznej nie wybierzemy pamiętajmy o wykorzystaniu każdego centymetra kwadratowego. I sprytnych schowkach, które nie pozwolą by zapanował stylistyczny bałagan.

Dla kogo czarna, a dla kogo biała łazienka?

Czarna, męska łazienka z odrobiną bieli

W łazience łączenie bieli i czerni ma ostry, geometryczny wyraz. Jednak to zdecydowanie czerń gra tu główną rolę. Ciemne kolory we wnętrzach szczególnie doceniają panowie. Nieodzowne w takiej łazience są lustra, które zwielokrotniają kontrast. Odpowiednie oświetlenie z kolei wydobywa głębię czerni.

Ciemne ściany są pięknym tłem dla pięknego kształtu ceramiki. Podłoga-szachownica to klasyka, która nigdy się nie nudzi. Modna, elegancka doda „pieprzu”. Lekkości wystroju doda tafla szkła, która w naszej aranżacji służy jako ściana prysznicowa lub drzwi. Efekt ocieplenia uzyskaliśmy z pomocą drewnianego blatu podumywalkowego i drobnych kolorowych akcentów w postaci ręczników czy dozowników mydła. Czarna łazienka z białymi akcentami świadczy o wyczuciu stylu i dobrym smaku.

Biała, kobieca minimalistyczna łazienka

Kobiety myśląc o aranżacji wnętrza łazienki w pierwszym kroku decydują o barwie ścian oraz dodatków dekoracyjnych i urządzeń do codziennej pielęgnacji. Kobieca łazienka powinna być jasna, harmonijna i “czysta”. W takiej roli sprawdzi się jedynie łazienka w bieli. Zobacz, jak udało nam się urządzić to jasne wnętrze.

W naszej łazience króluje śnieżną biel. Jest zawsze niezawodna, elegancka i klasyczna. Łazienki pokryte śnieżnobiałą powłoką pozwalają powiększyć oraz rozjaśnić przestrzeń, dlatego idealnie nadają się do mniejszych łazienek.

Minimalistyczna łazienka o niewielkich rozmiarach

W minimalistycznej łazience nie ma miejsca na bibeloty, koszyczki i puzderka. Tu królują czyste linie i proporcje. Wszystko co zaburza proporcje musi być pochowane – dlatego projektując taką łazienkę warto pomyśleć o zmyślnych schowkach na kosmetyki. Powinny być pod ręką, ale też nie powinny zaburzać idealnych proporcji. Tutaj mamy do czynienia z szafą, która zmieści w sobie wszystko co niezbędne, oraz z szufladami pod umywalką, wszystko bardzo proste, wręcz niezauważalne

  Jak zabudować wannę w łazience?

.
Aby jednak nie powiało nudą projekt objął różne faktury. Gładź ścian kontrastuje z mozaiką na jednej z nich oraz na obudowie wanny. Małe szkiełka pięknie przy tym odbijają światło, przez co zyskujemy niezwykle subtelny element dekoracji.


Czarno biała łazienka: elegancja – prostota, klasyka i nowoczesność

Połączenie bieli i czerni jest niezwykle popularne nie tylko w aranżacji pokoju czy kuchni. Coraz częściej i odważniej wkracza także do naszych łazienek. Ponieważ czarny kolor optycznie zmniejsza pomieszczenia, a biały je powiększa to połączenie kolorów sprawdzi się zarówno w małych jak i dużych łazienkach.

Czarno biała łazienka charakteryzuje się zarówno elegancją, jak i prostotą. Z jednej strony jest nowoczesna, z drugiej nawiązuje do jednego z najbardziej klasycznych połączeń kolorystycznych. Monochromatyczna mozaika na podłodze i białe meble to najlepszy przepis na modną łazienkę. Wiele osób zarzuca monochromatycznym wnętrzom, że są monotonne. Jednak wbrew pozorom czaro-białe wnętrza dają bardzo duże możliwości aranżacyjne. W bardzo prosty sposób można wprowadzić do tych pomieszczeń inne akcenty kolorystyczne, a paleta barw jest w zasadzie nieograniczona.

Łazienka czarno biała – dodatkowe inspiracje i aranżacje

Odświeżając nasze porady przygotowaliśmy kilka świeżych projektów w kolorach bieli, czerni, czasami z dodatkiem drewna czy innym przełamaniem. Tego typu biało czarna łazienka nie jest przytłaczająca, pozwala nadać elegancji i szyku, a jednocześnie dzięki ociepleniu wnętrza sprawić, że będzie ona przyjemna.

 

Czarno biała łazienka, choć może się wydawać bardzo odważnym rozwiązaniem zwłaszcza w małych pomieszczeniach daje jak widać spore pole do popisu. Mnogość barw, które doskonale współgrają z czernią, bielą jest bardzo duża. Dzięki temu nowoczesna łazienka czarno biała nie musi kojarzyć się wyłącznie z przytłaczającym, ciężkim odbiorem.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.6 / 5. Ilość ocen: 17

Brak ocen!

8 KOMENTARZE

  1. Jeśli podoba nam się biała podłoga, a boimy się utrzymania jej w czystości i nie do końca jesteśmy przekonani do położenia „czystobiałych” płytek możemy postawić na panele winylowe, np. Arbiton w odcieniu bielonego drewna. Są wodoodporne i wytrzymałe, dobrze więc sprawdzą się w łazience. Mają również antypoślizgową powłokę i właściwości antybakteryjne. Łatwo utrzymać je w czystości, są ciepłe w dotyku i miłe dla bosych stóp, a jednocześnie można instalować pod nimi podłogówkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here